July 12, 2024
Eurovision 2024 Yunanistan

Yunanistan: “Zari” yayınlandı

Yunanistan: “Zari” yayınlandı

Yunanistan devlet kanalı ERT, bu akşam özel bir televizyon programı hazırlayarak Marina Satti’nin “Zari” adlı şarkısını tanıttı. “Zari” Türkçede “Zar” anlamına geliyor.

Zari’nin bestecileri arasında Marina Satti dışında Demi Lovato gibi sanatçılarla işbirliği yapmış olan Jay Lewitt Stolar yer alıyor. Ayrıca ekipte OGE, Beshkov Konstantin Plamenov, Nick Kodonas, Gino the Ghost, Vlospa ve Solmeister yer alıyor. Şarkının klibi Zac Dov Wiesel yönetmenliğinde Yunanistan’da çekildi

Marina Satti kimdir?

Marina Satti, 36 yaşında bir şarkıcı, şarkı yazarı ve müzik yapımcısıdır. Genellikle etnik müzikleriyle tanınan bir sanatçıdır.

Müzik kariyerine 2012 yılında “Ena Kalokair” adlı single çalışmasıyla başladı. 2016 yılında yayınladığı “Mantissa” adlı şarkısı 24 milyon’dan fazla izlenme sayısına ulaştı ve Avrupa listelerine girmeye başladı. Aynı yıl, Fonés adlı bir a cappella grubunu kurdu. Marina, müzik kariyerine hızlı bir şekilde devam etti. 2022 yılında “YENNA” adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. “YIATI POULI M” adlı şarkısının video klibi İstanbul’da çekildi.