July 12, 2024
Eurovision 2022 Yunanistan

Kalomira Eurovision için hazırladığı şarkıları sunmadı

Kalomira Eurovision için hazırladığı şarkıları sunmadı

Kalomira Eurovision için hazırladığı şarkıları sunmadı. Bu durum, “Kalomira Eurovision için başvuru yapmayacak mı?” sorusunu da beraberinde getirdi.

2008 yılında Yunanistan’ı “Secret Combination” adlı şarkısıyla temsil eden Kalomıra’nın geçtiğimiz yıldan beri Eurovision ile adı geçiyor ve kendisi de birçok kez katılmak istediğini duyurmuştu.

Ağustos ayında Heaven Music ile işbirliği yaparak Yunanistan devlet kanalı ERT’ye bir teklif sunması konuşuluyordu. Geçtiğimiz hafta Kalomira ve İsveçli şarkıcı Mohombi’nin Eurovision için işbirliği yapacağı söylenmiş ve stüdyodan kareleri paylaşılmıştı.

Yunan magazin sitesi OKmag’in kaynaklarına göre Kalomira’nın ekibi ERT’ye göndermek çin prodüksiyonunu kendisinin üstlendiği çok güçlü iki şarkı buldu. Ancak Kalomira’nın şarkı başvuru tarihinde son güne gelindiğinde hazırladığı iki şarkıyı ERT’ye sunmaktan vazgeçtiği öğrenildi. Nedeni bilinmese de ERT bünyesinde Kalomira’yı desteklemeyen ve daha genç şarkıcıları tercih eden kişilerin bulunması olduğu söyleniyor.

Kalomira ise çıkan bu haberler üzerine yorum yapmayı reddetti. Bakalım genç şarkıcıyı önümüzdeki yıllarda gerçekten Eurovision sahnesinde tekrar görebilecek miyiz?

Kaynak: Okmag.gr

Photo by: EBU