EBU, oylama sistemini değiştirmeye hazır

BENZER HABERLER

EBU, OYLAMA SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEYE HAZIR

TVE’nin eğlence direktörü ve İspanyol Eurovision heyetinin önde gelen kişilerinden Toñi Prieto, Hollanda’da yapılacak olan Eurovision Şarkı Yarışması’nın planları ve projeleri hakkında bir röportaj verdi.

Toñi, İspanyol şarkısı ve sahnesinin nasıl yapılacağı ve bu yılki İspanyol temsilcisi Blas Cantó’yu nasıl seçtikleri hakkında bazı bilgiler verdi.

Görüşme sırasında, EBU’nun (Avrupa Yayın Birliği) Eurovision Şarkı Yarışması’nın oylama sistemini değiştirmeyi düşündüğünü de belirtti.

Toñi Prieto “EBU oylamaya katılmayı düşünüyor. Delegelerle oylamayı nasıl yapacağımızı ve sadece bir jüriye mi yoksa sadece bir izleyici oyu seçmemiz gerektiğine karar vermeyi düşünüp konuşuyorlar.”
Toñi’ye göre, EBU yarışmada olası oylama değişiklikleri için yayıncılar ile görüşmelerde bulunuyor. Bununla birlikte ise Eurovision Şarkı Yarışması Yürütme Şefi Jon Ola Sand, 2019 yarışmasının bitiminden sonra oylama sistemini değiştirme planlarının olmadığını açıkladı.

Bununla birlikte, bazı yayıncıların son yıllarda jüri oylamasında yanlışlıklar olduğu için yarışmanın oy sistemini değiştirmek için başvuruda bulunmaları mümkün.

EBU tarafından ise resmi olarak hiçbir şey onaylanmadı.

Mevcut oylama sistemiyle mutlu musunuz? Sizce Eurovision’daki ideal oylama sistemi nasıl? Yorumlarda bizimle paylaşın.
Source: vertele.eldiario.es
Photo by: Andres Putting


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,028TakipçiTakip Et
2,390AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER