July 22, 2024
Uncategorized

Amerikan Şarkı Yarışması için geri sayım başladı!

Amerikan Şarkı Yarışması için geri sayım başladı!

Amerikan Şarkı Yarışması için geri sayım başladı!

2019 yılında ilk kez Amerikan Şarkı Yarışması’nın 2021 yılında gerçekleşeceğı açıklanmıştı. Variety haber sitesine göre hazırlıklar devam ediyor ve 2021 tatil sezonu için gerçekleşmesi planlanıyor.

Amerikan Şarkı Yarışması, Eurovision Şarkı Yarışması formatında olacak ve 50 eyalet katılabilecek. Jüri üyeleri Amerika merkezli müzik profesyonellerinden oluşan Amerikan Şarkı Yarışması Akademisi’nden olacak. Her katılımcı, orjinal şarkısını seslendirmek zorunda ve tüm katılımcıların önceden eleme turlarında eyalet temsilcisi olmak için kafa kafaya yarışması gerekecek.

Şovun baş yapımcısı Ben Silverman olacak. Yarışmanın prödüktörleri Anders Lenhoff, Christer Björkman, Ola Melzig ve Peter Settman ortak bir bildiri yayınladı.

“Müziğin olimpik bir spor olduğunu ve dünyanın her yerinden sanatçıların altın madalya adına yarışmak için bir araya geldiğini hayal edin. Bu Eurovision Şarkı Yarışması. Amerikan versiyonu, March Madness ve NFL playofflarının hayranlık ve heyecanını birinci sınıf performansların sanat ve güzelliğiyle birleştirerek Amerika televizyonunda daha önce görülenden çok farklı olacak. “

İLK TANITIMI 2019 YILINDA YAYINLANMIŞTI!

Source: variety.com