Ukrayna: “Shum” şarkısının yeni versiyonu yayınlandı

0

Ukrayna temsilcisi Go_A, Ocak ayında “Shum” adlı şarkısını hazırlamış daha sonra şarkı Eurovision için elemelerde yer almış ve Eurovision şarkısı olarak seçilmişti.

Şarkı dört dakikadan fazla uzun olduğu için şarkının yeni versiyonu hazırlandı. Bugün ilk kez öğle saatinde bir radyo programında şarkının yeni versiyonu yayınlandı. Bu akşam ise şarkı klibi ile birlikte Youtube’da yayınlandı. Şarkı grup üyeleri tarafından yazılıp bestelendi.

Grup şarkının yeni versiyonu ile ilgili bir açıklama yaptı.

“Şarkınını sözlerini tamamen değiştirdik. Elbette Ukrayna folkloruna dayanıyor. 2012’den beri üzerinde çalıştığımız ve hiçbir şeyi değiştirmeyecek bir materyal. Sözleri herhangi bir risk almamak için değiştirdik ve artık tamamen orijinal.”

Go_A kimdir?

Go_A, otantik Ukrayna vokallerini, modern dans ritimlerini, Afrika davullarını ve güçlü bir gitar melodisini patlayıcı bir müzik karışımıyla birleştiren Ukraynalı bir elektro halk grubudur. Grup ”Vesnyanka” ile “Ukrayna’da En İyi Parça” yarışmasını ilk kazanan olmuştur ve yayınlandıktan sonra popülerlik kazanmıştır. Üst üste 6 hafta boyunca KISSFM radyo istasyonunda Top 10 olarak yerini aldı. Go_A, birçok Ukrayna festivalini (“Caz Koktebel”, “Polyana Müzik Festivali”, “Beyaz Geceler”, “Düşler Ülkesi”, “Gogolfest”, “Vedalife”, “Slavi Frolov’un sanat pikniği”) ziyaret etmeyi başardı. Grup, “SHEFest” ve Ukrayna, Polonya ve Belarus’taki çeşitli festivallerde de uluslararası olarak Ukrayna müziğini sunmaya devam ediyor.

Kaynak: UA:PBC

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir