UA:PBC, Ukrayna Hükümeti ve EBU hazırlıklara başladı

BENZER HABERLER

Ukrayna devlet kanalı UA: PBC ve EBU arasında dün ilk resmi toplantı gerçekleşti.

UA: PBC, Bakanlar Kurulu ile birlikte Eurovision 2023’ün ev sahipliğine yönelik hazırlıkların ilk adımlarını sundu.

14 Haziran Sali günü Ukraynalı organizatörler, Avrupa Yayın Birliği’nin Referans Grubu, Eurovision Şarkı Yarışması’nın ortakları ve Avrupa Yayın Birliği’nin çekirdek ekibi dün ilk resmi toplantıyı gerçekleştirdi.

Bu toplantıda yarışma temsilcileri ve EBU, garantilerin ve hazırlık önlemlerinin, özellikle güvenlik anketinin, UA: PBC ekibi tarafından Ukrayna hükümeti ile birlikte hazırlanan yarışmaya ev sahipliği için potansiyel yerlerin sunulmasını ele aldı.

UA:PBC Yönetim Kurulu Başkanı Mykola Chernotytskyi, hazırlıklar ile ilgili konuştu.

Emniyet ve güvenlikle ilgili tüm önlemler, ulusal makamlarla yakın işbirliği içinde hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu nedenle Ukrayna Kültür ve Bilgilendirme Politikası Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Ulusal Polis, Devlet Acil Servis, Ulusal Muhafız) ve Savunma Bakanlığı ile istişarelerde bulunduk. UA:PBC, gelecek yıl Eurovision’a ev sahipliği yapmak için güvenlik durumu ve alınması gereken önlemler konusunda ortak bir vizyon hazırladı. Devlet yetkililerine katılımları ve hızlı hazırlıkları için teşekkür ederiz.”

2023 Eurovision Ukrayna’nın üç farklı bölgesinde gerçekleşebilir. Bu senaryo UA:PBC’nin olasılıkları arasında yer alıyor.

“Dün, Ukrayna’da Eurovision’a ev sahipliği yapmak için Avrupa Yayın Birliği’ne anketin bir sunumunu sunduk. Çok kısa bir süre içinde, hükümet ekibi kapsamlı cevaplar sağlamayı başardı. Kamu yayıncısı ve güvenlik makamlarından, üstlendiğimiz tüm yükümlülüklerin yerine getirileceğine dair bir mektupla güvence veren Başbakan’a kadar herkes çok verimli ve koordineli bir şekilde çalıştı. Güvenlik soruları ve diğer organizasyon nüansları hakkında detaylı cevaplar verdik, birkaç mekan önerdik. Sorulara kapsamlı, açık ve dürüst yanıtlar vermemiz gerektiğine inanıyorum, yaptığımız buydu. Mevcut koşullarda hem bizim hem de EBU’nun Ukrayna’da Eurovision düzenleme zorluğuyla karşı karşıya olduğunu anlıyoruz. Ancak bu meydan okumayı kabul ettik ve eminim ki herkesi şaşırtacağız”

Kaynak: Suspilne

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,086TakipçiTakip Et
2,270AboneAbone Ol

TWİTTER

Galler Parlamentosu, Galler'in olası ev sahipliğini desteklediğini açıkladı. Plaid Cymru partisi ise hükümete seslenerek Galler'in Eurovision'a katılması gerektiğini söyledi.
Fransa 67. Eurovision Şarkı Yarışması için katılımını onayladı. #France #Eurovision2023
Hadise ve Murda'nın merakla beklenen "Imdat" adlı düet çalışması yayınlandı. https://t.co/7P9dDb6JK4
Önümüzdeki günlerde 2022 Eurovision ile ilgili bir belgesel yayınlanacak. Belgeselde sahne tasarımcısı Francesca Montinaro'nun da röportajı yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER