UA:PBC, Ukrayna Hükümeti ve EBU hazırlıklara başladı

0

Ukrayna devlet kanalı UA: PBC ve EBU arasında dün ilk resmi toplantı gerçekleşti.

UA: PBC, Bakanlar Kurulu ile birlikte Eurovision 2023’ün ev sahipliğine yönelik hazırlıkların ilk adımlarını sundu.

14 Haziran Sali günü Ukraynalı organizatörler, Avrupa Yayın Birliği’nin Referans Grubu, Eurovision Şarkı Yarışması’nın ortakları ve Avrupa Yayın Birliği’nin çekirdek ekibi dün ilk resmi toplantıyı gerçekleştirdi.

Bu toplantıda yarışma temsilcileri ve EBU, garantilerin ve hazırlık önlemlerinin, özellikle güvenlik anketinin, UA: PBC ekibi tarafından Ukrayna hükümeti ile birlikte hazırlanan yarışmaya ev sahipliği için potansiyel yerlerin sunulmasını ele aldı.

UA:PBC Yönetim Kurulu Başkanı Mykola Chernotytskyi, hazırlıklar ile ilgili konuştu.

Emniyet ve güvenlikle ilgili tüm önlemler, ulusal makamlarla yakın işbirliği içinde hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu nedenle Ukrayna Kültür ve Bilgilendirme Politikası Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Ulusal Polis, Devlet Acil Servis, Ulusal Muhafız) ve Savunma Bakanlığı ile istişarelerde bulunduk. UA:PBC, gelecek yıl Eurovision’a ev sahipliği yapmak için güvenlik durumu ve alınması gereken önlemler konusunda ortak bir vizyon hazırladı. Devlet yetkililerine katılımları ve hızlı hazırlıkları için teşekkür ederiz.”

2023 Eurovision Ukrayna’nın üç farklı bölgesinde gerçekleşebilir. Bu senaryo UA:PBC’nin olasılıkları arasında yer alıyor.

“Dün, Ukrayna’da Eurovision’a ev sahipliği yapmak için Avrupa Yayın Birliği’ne anketin bir sunumunu sunduk. Çok kısa bir süre içinde, hükümet ekibi kapsamlı cevaplar sağlamayı başardı. Kamu yayıncısı ve güvenlik makamlarından, üstlendiğimiz tüm yükümlülüklerin yerine getirileceğine dair bir mektupla güvence veren Başbakan’a kadar herkes çok verimli ve koordineli bir şekilde çalıştı. Güvenlik soruları ve diğer organizasyon nüansları hakkında detaylı cevaplar verdik, birkaç mekan önerdik. Sorulara kapsamlı, açık ve dürüst yanıtlar vermemiz gerektiğine inanıyorum, yaptığımız buydu. Mevcut koşullarda hem bizim hem de EBU’nun Ukrayna’da Eurovision düzenleme zorluğuyla karşı karşıya olduğunu anlıyoruz. Ancak bu meydan okumayı kabul ettik ve eminim ki herkesi şaşırtacağız”

Kaynak: Suspilne

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir