July 22, 2024
Ukrayna

Tvorchi’nin yapımcısı Eurovision ile ilgili konuştu

Tvorchi’nin yapımcısı Eurovision ile ilgili konuştu

Bu yıl Ukrayna’yı temsil eden Tvorchi’nin yapımcısı Petro Zastavnyy, Eurovision ile ilgili açıklamalar yaptı.

Petro’ya göre Tvorchi, Kalush Orchestra’nın zaferi nedeniyle Eurovision hayranları tarafından boykot edildi.

“Eurovision hayranlarından düpedüz olumsuz bir tavır aldık. Geçen yıl yarışmayı kazanma durumu nedeniyle önyargı yaşamak zorunda kaldık, çünkü bunun haksız bir karar olduğunu düşünüyorlar. Çeşitli anketlerde açık bir şekilde sonuncu olduk. Bazı ülkelerde tanıtım konserlerinde ve uluslararası medyada boykotlar yaşadık.”

Tüm zorluklara rağmen sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

“Aslında sonuçtan memnunuz ve Tvorchi’ye oy vererek Ukrayna’yı destekleyen herkese çok minnettarız. Eurovision’a gittiğimizde amacımız birincilik değil, Ukrayna’yı uluslararası pazarda temsil etmekti. Ayrıca medyaya ve diğer katılımcılara mümkün olduğunca Ukrayna’da hala devam eden bir savaş olduğunu, şu anda durumun ne olduğunu ve zaferimizi hızlandırmak için nasıl bir yardıma ihtiyacımız olduğunu anlatmak önemliydi.”

Birleşik Krallık’ın ev sahipliği ile ilgili de konuştu.

“İngiltere bizi çok sıcak karşıladı. Onlardan çok büyük destek hissettik. İngilizlerin Ukrayna hakkında her şeyi bildiği izlenimine kapıldık, ülkemizi kimin, hangi şarkıyla temsil ettiğini hemen anladılar. İngiltere’ye Eurovision’un ülkemizde hazırlanması ve düzenlenmesinde sağladığı yardımlar hem de zaferimizi hızlandırmak için Ukrayna’ya sağladığı yardımlar için çok minnettarız.”

Kaynak: apostrophe.ua