July 22, 2024
Ukrayna Vidbir

Tina Karol Vidbir’de yaşanan olaylar ile ilgili konuştu

2006 yılında Ukrayna’yı temsil eden ve Vidbir’de bu yıl jüri üyesi olan Tina Karol katıldığı bir televizyon programında Alina Pash’ın diskalifiye edilmesi ve sahte belgeler ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bunun gibisi başka bir ülkede yok. Sizden buna bir son vermenizi rica ediyorum. Biz kötü görünüyoruz, ben kötü görünüyorum. Bu öngörülebilir ve kontrol edilebilirdi. Belli prensip ve kurallar varsa, alın ve kontrol edin. Herkesin daha sonra şaşırmasına gerek yok. Kimseye güvenmiyorum”

Karol, ulusal final başlamadan önce organizatörlere Alina Pash ile ilgili her şeyin yolunda olup olmadığını da sorduğunu söyledi.

“Alina Pash ile ilgili her şey yolunda mı diye sordum. Bana her şeyin yolunda olduğunu söylediler hatta kontrol ettik. Bir skandal yaşanacağını hissettim. Şarkıcı olarak ona gerçekten saygı duyuyorum ama artık ulusal finale katılabilmek için net bir üne sahip olmanız gerekiyor. Jüri üyesi bile olsa jürinin bir tür itibarı olmalı. Bir şeylerin ters gittiğini hissettim. Alina Pash benden 6 puan aldı.”

Ukrayna devlet kanalı UA:PBC, Kalush Orchestra’nın katılımı ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: apostrophe.ua