Kalush Orchestra Eurovision ile ilgili açıklamalar yaptı

0

Ukrayna temsilcisi Kalush Orchestra verdiği bir röportajda Eurovision ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kalüuh Ochrestra’nın solisti Oleh Psiuk, şu anda Eurovision dışında başka işlerle meşgul olduklarını söyledi.

“Artık hepimiz başka şeylerle meşgulüz çünkü en önemli şey şu anda ülkemize yardım etmek. Elimizden gelenin en iyisini, her türlü farklı şekilde yapıyoruz. 30’a yakın bir gönüllü ekibi kurdum elimizden geldiğince başkalarına yardım etmeye çalışıyoruz.İlaç arıyoruz, yiyecek topluyoruz ve Batı Ukrayna’ya kaçan insanlara güvenli bir yer bulmaları için yardım ediyoruz. Grubumuzun üyelerinden biri artık ev savunmasının bir parçası. Elimizden geleni yapıyoruz, bizim yolumuz bu.”

“Performansımızı etkileyeceğini düşünmüyorum. Biz sadece çok yakışıklı adamlarız, bu yüzden iyi olacak (gülümsüyor). Her gün bir araya gelip prova yapsak harika olurdu ama yapmıyoruz. Ancak, tekrar buluştuğumuzda, anında iyi olacağını biliyorum. Sonra sürekli tekrar edeceğiz ve alıştığımız seviyeye ulaşacağız.

Oleh Psiuk bahislerde birinci olması ile ilgili de konuştu.

“Savaştan önce biz ilk beşteydik, bu yüzden bu durumun dışında da iyi gidiyorduk. İyi bir şarkımız olduğunu biliyoruz, bir araya gelebiliriz, iyi bir performansımız var ve inanılmaz yaratıcıyız. En fazla bu etkili olacak.”

Kalush Orchestra’yı Eurovision’da görebilecek miyiz? Altmış yaşın altındaki erkeklere Ukrayna’da kalmaları ve gerekirse savaşa katılmaları emredildi.

“Şu anda nasıl olacağını bilmiyorum. Ama olacağından umutluyuz. Sonra kısa süre içinde yola çıkıyoruz ve hemen geri dönüyoruz.”

Kaynak: Nu.nl

Photo by: Maxim Fesenko

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir