Jamala ve Haluk Levent ortak konser verecek

0

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, yardım kampanyası kapsamında, Haluk Levent’e, 2016 yılı Eurovision birincisi Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu. Levent teklife olumlu yanıt vererek “Yeri de Filistin olmalı” vurgusunda bulundu.

2016 yılında Eurovision birincisi Jamala, Ukrayna’dan gelerek Türkiye’ye sığınmıştı. Ukrayna Büyükelçiliği, Haluk Levent’e Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu.

Büyükelçiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Eurovision 2016 birincisi Jamala, Rusya’nın sürdürdüğü savaştan dolayı iki çocuğuyla birlikte Türkiye’ye geldi. Ukrayna halkı için başlattığımız yardım kampanyamıza destek olmak adına bir konserde Jamala ile barış ve özgürlük şarkıları söylemek ister misiniz?” denildi.

Ünlü sanatçı Haluk Levent’in bu teklife cevabı gecikmedi. Sanatçı, Batı’nın ikiyüzlü tutumuna dikkat çekerek Ortadoğu’daki zulmü de hatırlattı. Sanatçının bu tavrı sosyal medyada takdir topladı. 

Haluk Levent cevabını şu ifadeler ile duyurdu: “Kesinlikle ! Seve seve. Hem Ukrayna halkı için söyleyelim hem de iki yüzlü batının unuttuğu Ortadoğu halkları için söyleyelim. Yeri de Filistin olmalı. Şarkılar insan ayrımı yapmaz. Şarkılar sınır dinlemez. Bu konser bence çok güzel olur.”

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir