July 22, 2024
Eurovision 2024 Fransa Temsilci 2024

Fransa’yı Slimane temsil edecek

Fransa’yı  Slimane temsil edecek

Fransa delegasyon başkanı Alexandra Redde-Amiel, bu sabah konuk olduğu radyo programında 2024 Eurovision’da Fransa’yı ünlü şarkıcı Slimane’in temsil edeceğini açıkladı.

Slimane Fransa delegasyonuyla bir süredir görüşmelerde bulunduğunu açıkladı:

“Ben de çok mutluyum ve çok stresliyim, çünkü neredeyse kariyerime yeniden başlayacakmış gibi bir izlenime kapılıyorum, Eurovision’da bir şeyler var. Bugün bu tür bir buluşmaya, müziğe, bazen de sevgiye, özgürlüğe daha da fazla ihtiyacımız var. Eurovision’un tüm bunları bir araya getirdiğine inanıyorum. Şarkımımla, anlatacağım hikayeyle, Fransa’yı temsil etmekten gurur duymak istedim”

Slimane Eurovision’da ‘Mon Amour’ adlı şarkısıyla Fransa’yı temsil edecek. Slimane şarkıyı ilk kez bu akşam saat 22.00’de (TSİ) bir televizyon programında seslendirecek.

Slimane kimdir?

Slimane Nebchi, Fransız bir şarkıcı ve şarkı yazarıdır ve 13 Ekim 1989 tarihinde Chelles, Fransa’da doğdu. 2016 yılında “The Voice: la plus belle voix” programının beşinci sezonunda birincilik kazanarak tanınmıştır. Bu zafer, onun müzik kariyerinin başlangıcıydı.

Slimane, müziğin yanı sıra oyunculuk da yapmış ve çeşitli televizyon dizilerinde ve tiyatro oyunlarında rol almıştır. Şarkıcılık kariyeri boyunca birçok şarkı ve albüm yayınlamış, Fransa’da geniş bir dinleyici kitlesi edinmiştir. Kendine özgü bir tarzı olan Slimane, çeşitli müzik türlerini bir araya getiren şarkılarıyla tanınır.

Slimane’ın popülerlikteki yükselişi göz kamaştırıcı oldu, 2 milyon albüm satışı, 5 NRJ Müzik Ödülü, 2 milyar dünya çapında dinlenme, sosyal medyada 7 milyon takipçi ve bir Victorie de la Musique ödülü kazandı.