Söylentiler arasında yer alan Jendrik Sigwart’ın bu sabah resmi olarak Almanya’yı temsil edeceği açıklandı. Almanya her yıl temsilcisini 100 kişiden ve 20 kişilik bir uluslararası profesyonel jüri ile belirliyor.

26 yaşındaki Jendrik, Eurovision’a katılma fırsatı konusunda son derece heyecanlı olduğunu açıkladı.

“Yarışmada Almanya için performans göstermeyi gerçekten dört gözle bekliyorum. Tamam – bu konuda ciddi kalamam. Hey, millet! Gerçekten Eurovision’a gidiyorum. Şarkı Yarışması! Bu bir rüya gerçek oluyor. İnanılmaz!”

Alman Delegasyon Başkanı Alexandra Wolfslast ise bir açıklama yaptı.

“Jendrik tamamen özgün. Fantastik karizması ve inanılmaz eğlenceli özellikleri var. Jürileri ikna etmesi şaşırtıcı değildi. Almanya’yı temsil edecek olmasından dolayı çok mutluyuz.”

Şarkısı ilk kez 25 Şubat 2021 Perşembe günü ARD kamu televizyon kanalında yayınlanacak.

Jendrik Sigwart kimdir?

Jendrik, 4 kardeşin en büyüğü olarak Hamburg’da büyüdü. Küçük yaşta piyano ve keman çalmaya başladı ve liseyi bitirdikten sonra Jendrik Osnabrück Üniversitesi’nin ünlü müzik enstitüsünde müzik eğitimi almıştır. “Hairspray”, “La Cage aux Folles” ve “Berlin, Berlin” de dahil olmak üzere birçok tiyatro oyununda rol aldı. Jendrik kendi şarkılarını bazen komik, bazen de Almanca veya İngilizce sözlerle uyarlayarak ve akılda kalıcı ve canlandırıcı melodilerle yazıyor.  Daha sonra bunu ukulele eşliğinde söylüyor.

Photo by: NDR

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir