Slovenya’yı Eurovision’da Joker Out temsil edecek

0

67.Eurovision Şarkı Yarışmasın’da Slovena’yı Joker Out temsil edecek.

Slovenya devlet kanalı RTVSLO, 2023 Eurovision temsilcisini iç seçim ile belirlemeye karar verdi ve bugün düzenlenen basın toplantısında Joker Out grubunun temsil edeceği açıklandı.

Joker Out’un Eurovision şarkısı 4 Şubat 2023 akşamı özel bir televizyon programında yayınlanacak.

Joker Out Eurovision ile ilgili konuşutu.

“Gruptaki tüm üyeler Eurovision’un büyük hayranlarıdır. Bir süredir orada performans sergilemek dileğimiz ama doğru anı bekliyorduk. Genç olmamıza rağmen, kariyerimizin hızlı ilerlemesi bize çok fazla deneyim, motivasyon ve yaratıcı enerji getirdi: bu meydan okumaya hazırız. Eurovision Şarkı Yarışması’nda yer alan müzik tarzıyla ilgili olarak; bunun tek bir türle tanımlanmayı veya sınırlandırılmayı çoktan geride bıraktığını söylememiz gerekiyor. Nerede ve ne zaman performans sergilersek sergileyelim, kendine özgü Joker Out sesimize sadık kalıyoruz.

Joker Out kimdir?

2016 yılında kurulan Rock Grubu Joker Out beş kişiden oluşuyor. (Bojan, Jure, Kris, Jan, Nace). Joker Out kariyeri boyunca birçok single ve albüm yayınladı. Slovenya’da popüler olan grup 2021 yılında ‘Zlata piščal’ ödüllerinde üç farklı kategoriden ödül kazandı. Grup son olarak 31 Ağustos’ta ‘Demoni’ adlı ikinci albümünü yayınladı.

Photo by: RTV Slovenija

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir