July 13, 2024
Eurovision 2021 Sırbistan Temsilci 2021

Sırbistan’ı Hurricane temsil edecek

Sırbistan’ı Hurricane temsil edecek

Geçtiğimiz ay devlet kanalı RTS’nin Eğlence Müdürü Olivera Kovačević Sırbistan’ı yeniden Hurricane’in temsil edeceğini açıklamış ancak henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bugün RTS’den resmi bir açıklama geldi ve Hurricane’nin tekrar 2021 Eurovision’da yer alacağını duyurdu.

Devlet kanalı RTS önümüzdeki süreçte gönderilen besteleri değerlendirecek ve daha sonra bir televizyon programında sadece halk oylamasıyla Hurricane’nin 2021 Eurovision şarkısı seçilecek.

Eğer Eurovision iptal edilmeseydi Hurricane “Hasta La Vista” adlı şarkısıyla katılacaktı.

Hurricane kimdir?

1 Kasım 2017 yılında Sanja Vucic, Ivana Nikolic ve Ksenija Knezevic, müziklerini ifade etme ve uluslararası kariyerlerine birlikte başlama fikriyle Hurricane adlı kız grubunu oluşturdu.

Hurricane isminin birkaç ilham kaynağı var. İlk olarak, değişim arzusu, yeni bakış açıları ve yeni zorluklar ile tamamen durdurulamayan üç kızı temsil ediyor. Kızlar kendilerini müzik, dans ve performansla ifade ederek izleyicilerin nefesini kesiyor.

Kasırga kızları stilleri, kişilikleri ve mükemmel uyumlarıyla özellikle ABD, İngiltere, Avustralya, Güney Afrika, Almanya, Hollanda, Fransa, Hindistan ve Sırbistan’daki tüm radyo istasyonlarında yayınlanmaktadır.

Grup üyelerinden Sanja Vucic 2016 yılında Sırbistan’ı “Goodbye” adlı şarkısıyla temsil etmiştir.

Photo by: Miomir Milic