Şebnem Paker Red Bull’un sorularını cevapladı!

ŞEBNEM PAKER RED BULL’UN SORULARINI CEVAPLADI!

Şebnem Paker Red Bull ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ataşehir DasDas bahçesinde Melis Danişmend’in sorularını yanıtlayan Paker, Eurovision ile ilgili soruları da yanıtladı.

“Dinle” şarkısının ve peformansının unutlamamasından dolayı kendini çok şanslı hissettini söyledi.

“Kendimi bu noktada çok şanslı hissediyorum. Müzik sektörü çok hırçın, belli bir düzeni olan, paranın pulun hakim olduğu, ilişkilerin yönlendirdiği, çalkantılı bir sektör. Dinle’nin kendi kendine, hiçbir destek almadan, sadece dinleyicilerin kendi arzularıyla takip etmeleriyle bunca yıla rağmen unutulmaması beni çok çok mutlu ediyor. Müziğin sihirli gücü böyle bir şey. Aradan çok uzun zaman geçti. Geçen sene Eurovision fanlarının düzenlediği partiye katıldım. Yaş ortalaması herhalde 20-25 arasıydı. Hep beraber söyledik şarkıyı, müthiş keyifli bir olay.”

1997 Türkiye ulusal finali deneyiminden de bahsetti.

“O zaman finaller Ankara’da yapılıyordu. Birinci olan da ülkeyi temsilen yurtdışına gidiyordu. Finaller için iki ayrı parça seslendirmiştim, ben diğer parçaya daha çok yükselmiştim ama Dinle finale kaldı. Birinci olmak çok şaşırtmıştı beni. Çünkü alışık olduğumuz Eurovision şarkılarından çok farklıydı, insanların kabullenebileceğini düşünmemiştim açıkçası.”

“Sahneden indiğimde, ‘Acayip bir şeyler oluyor’ dedim.”

“Dublin’e gittiğimiz zaman provalarda şunu hissettim: Avrupa’nın her yerinden fanatikler dolduruyorlar salonu, sanki yarışmadaymışsınız gibi prova yapıyorsunuz. Sahneden indiğimde, ‘Acayip bir şeyler oluyor’ dedim. Çünkü daha ilk duydukları anda tempo tutmaya başladılar. Ve o hafta boyunca sokakta yürürken star gibiydik, fanatikler tanıyorlardı. O zaman, ‘Dinle bir şey yapacak’ diye düşündüm. Yoksa stüdyo aşamasında hiç anlamamıştım (gülüyor).”

1996 ve 1997 Eurovision deneyimlerinden bahsetti.

“Eurovision’un çok sihirli bir tarafı var. O kadar profesyonel bir organizasyon ki… Sahnede yapacağınız en ufak mimik bile önceden belli. Kayıt yapıp sizi yukarıdaki kayıt odasına alıyorlar, ‘Montajı bu olacak, var mı herhangi bir müdahaleniz?’ diyorlar. Varsa aşağı inip bir kez daha deniyorsunuz yoksa bir daha bir şeyi değiştirmek mümkün değil. Provaları, kulis ortamı, karşılaması, orkestrası, her şeyiyle müthiş bir deneyim.”

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Source: redbull.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir