Sanremo Müzik Festivali Nisan ayına mı ertelenecek?

0

İtalya’da vakaların ve ölüm sayısının artması nedeniyle İtalya Başbakanı Giuseppe Conte liderliğindeki hükümet, tedbirlerin süresini uzatma kararı aldı.

Bu karar 2-6 Mart arası gerçekleşecek olan Sanremo Müzik Festivali’ni etkileyebilir çünkü tiyatro salonları, konser salonları, sinema salonları ve diğer alanlarda halka açık gösterilerin ve bu gibi etkinliklerin 5 Mart’a kadar kapalı kalacağı belirtildi.

Devlet kanalı RAI ve Sanremo Müzik Festivali ile ilgilenen şirket halka açık etkinliklerin gerçekleşmesi için kısıtlamaların gevşetilmesini umuyordu.

Sonuç olarak, önümüzdeki hafta Sanremo Müzik Festivali ile ilgili ne yapılacağına karar vermek amacıyla bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıya RAI yönetimi, Sanremo belediyesi ve sponsorlar katılacak. Toplantıda nihai kararın verilmesi bekleniyor.

Nisan ayına ertelenecek mi?

Ayrıca Sanremo Müzik Fesvitali’nin Nisan ayına ertelenmesi de konuşuluyor, eğer bir ay ertelenirse seyircisiz gerçekleşme ihtimali de yüksek bulunuyor.

Geçtiğimiz ay festivale katılacak olan seyircilerin 2-6 Mart tarihleri arasında sıkı karantina altında gemide olacağı açıklanmıştı.

Haberin ayrıntısına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ilmessaggero.it

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir