Serhat 2022 Eurovision ile ilgili konuştu

0

2016 ve 2019 yılında San Marino’yu temsil eden Serhat, Michael Kuyucu’nun sunduğu ‘Müzik Habercisi’ radyo programına konuk oldu ve 2022 Eurovision’a dair açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Ukrayna’nın zaferi ile ilgili konuştu.

“Dayanışma olarak Ukrayna’nın sonuna kadar yanındayım. Ukrayna üç kere birinci oldu 2016’da Rusya Kırım’a girdi Ukrayna kazandı ve tartışmalı bir birincilikti bu sene de öyle oldu. Hiçbir şarkı kötü değil ancak birincilik dediğin olay birinci olduktan sonra kaç kere dinliyorsunuz onu da düşünelim. Bu arada ben Ukrayna’nın şarkısını beğendim ama birinciliği tartışılır.”

Chanel’in ‘SloMo’ performansına övgüler yağdırdı.

“Bu yıl bu arada güzel şarkılar vardı. Bence İspanya tarafından Eurovision tarihinin en iyi şovu yapıldı. Daha büyük bir şov görmedik. Chanel olağanüstü bir performanstı. Birinci olur olmaz başka bir şey ama çok özel bir şey yaptı devasa bir şov izledik.”

Serhat İtalya’nın kötü bir ev sahipliği yaptığını söyledi.

“İtalya şov sektörünü iyi bilmekle beraber bence son yılların en kötü organizasyonuyla en kötü sunumuyla ve en kötü sahnesiyle çıktı hiç beklemiyordum. İsrail’in ev sahipliğini bile eleştirmiştim ama bir renk vardı burada o rengi göremedim sunum çok yanlıştı.”

Türkiye tekrar Eurovision’a katılacak mı? Serhat bu soruyu da cevapladı.

“Bunun cevabını vermek çok zor bir şekilde. Türkiye’nin bu yarışmada olması gerektiğini düşünüyorum. Semiha Yankı’nın şarkısını hala dinliyorum. Umarım Türkiye katılır, çok yakın gelecekte mi olur onu bilmiyoruz.”

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir