Rusya’yı Sergey Lazarev temsil edecek

0

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı Sergey Lazarev temsil edecek.

2016 temsilcisi Sergey Lazarev’in bu yıl yeniden Rusya’yı temsil edeceği açıklandı. Söylentilere göre şarkı senfoni orkestrasıyla kaydedilen güçlü bir ballad olacak. Eurovision ile ilgili ayrıntılar cuma günü saat 17.30’da (TSI) bir televizyon programında açıklanacak.

Sergey Lazarev kimdir?

36 yaşındaki Sergey Lazarev, ünlü bir Rus şarkıcı, oyuncu ve TV sunucusudur. Sergey, 17 yaşındayken arkadaşı Vlad Topalov ile Smash!! grubunu kurmuş ve 2004 yılının sonunda başarılarının zirvesinde yollarını ayırmıştır. Daha sonra kariyerine solo olarak devam etmek isteyen Sergey Lazarev, ilk solo albümü olan ‘’Don’t Be Fake’’ ile çok satanlar arasına girdi. 2010 yılında ise Sony Music Entertainment ile rekor bir kontrat imzaladı. Sergey, Rusya’daki en prestijli müzik ve tiyatro ödüllerini kazandı. 2015 yılında Sergey Lazarev, Yılın En İyi Şarkıcısı olarak İlk Rus Ulusal Müzik Ödülü de dahil olmak üzere tüm olası Rus müzik ödüllerini kazandı. 2016’da yaptığı tur için biletler Rusya’da 55’ten fazla şehirde ilandan hemen sonra tamamen tükendi. Sergey, aynı zamanda Prince Arthur’dan Shrek 3’e, Humphrey’den Alpha and Omega’ya ve High School Musical’a kadar birçok film ve animasyonun seslendirmesini yapmıştır. Ayrıca Eurovision 2016’da Rusya’yı ‘’You’re the Only One’’ şarkısı ile temsil etmiş ve 3. olmuştur.

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı Sergey Lazarev temsil edecek. 🇷🇺#Eurovision #Russia pic.twitter.com/bsbPE6TrVt

— Eurovision 2019 (@Eurovisn_Turkey) 7 Şubat 2019

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir