Rusya’yı Manizha temsil edecek

BENZER HABERLER

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı “Russian Woman” adlı şarkısıyla Tacikistan doğumlu Manizha temsil edecek.

Rusya 2012 yılından sonra yeniden ulusal final düzenledi ve üç aday yer aldı. Adaylar arasında yer alan Manizha %39.7 oy toplayarak birinciliği elde etti.

Manizha şarkısı ile ilgili konuştu.

“Bu şarkı, bir kadının Rusya’da son birkaç yüzyıldaki öz farkındalığının dönüşümü hakkında bir şarkı. Bir Rus kadın, bir köylü kulübesinden seçme ve seçilme hakkına (dünyadaki ilklerden biri), fabrika atölyelerinden uzay uçuşlarına kadar inanılmaz bir yol kat etti. Basma kalıplara direnmekten ve sorumluluk almaktan asla korkmadı. Şarkının ilham kaynağı budur. Tesadüfen 8 Mart 2020’de turdayken yazdım ama ilk defa bir yıl sonra icra ediyorum.”

Little Big 2021 Eurovision’da yer almayacağını açıklayarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

“Rusya’nın pek çok yetenekli ve benzersiz sanatçıya sahip olduğunu düşünüyoruz, her biri Eurovision’da görülme şansını hak ediyor. Rusya’daki ve tüm yurt dışındaki hayranlarımıza destek verdikleri için teşekkür ediyoruz.”

Manizha kimdir?

29 yaşındaki Manizha, 1994 yılında Manizha ve ailesi Tacikistan İç Savaşı nedeniyle Tacikistan’dan kaçtı ve ardından Moskova’ya yerleşti. Moskova’ya vardıktan sonra Manizha, piyano eğitimi aldığı bir müzik okulunda okumaya başladı.

Annesi tasarımcı ve psikolog babası ise doktor olan Manizha’nın babası Müslüman bir kadın için uygun bir kariyer seçimi olmadığına inandığı için şarkıcılık kariyerine başlamasını istememiştir.

2003 yılında müzik kariyerine adım attı ancak solo kariyerine devam etmeden önce Ru.Kola, Assai ve Krip De Shin gibi birçok grupla çalıştı. Çocuk yaşta müzik kariyerine başlayan Manziha, Rusya’nın birçok önemli festivallerinde sahne aldı.

Photo by: Egor Shabanov

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,328TakipçiTakip Et
2,670AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER