ROXEN SORULARIMIZI CEVAPLADI

Bu yıl Romanya’yı “Alcohol You” adlı şarkısıyla temsil edecek olan Roxen ile bir röportaj gerçekleştirdik. Genç ve  yetenekli şarkıcıya merak edilen soruları sorduk ve cevapladı.

– Bize biraz kendinden bahseder misiniz, Bildiğimiz kadarıyla yeteğiniz 7 yaşında kefşedildi.

Ben Roxen, Romanya’nın Cluj-Napoca kentinden geliyorum. 20 yaşındayım ve müziği çok seviyorum. Müzikle nefes alıyorum ve müzik her gün beni mutlu ediyor.

– Müzik şirketi Global Records ile yollarınız nasıl kesişti?

Geçen yıl Ağustos ayında Cluj’dan Bükreş’e taşındım ve burada bir müzik kariyerine başladım. Bir konuşma için Global Records’a gittim, ancak burada bir sözleşme imzalayacağım bir saniye bile aklıma gelmezdi. Yani, bu oldu. Bundan kısa bir süre sonra ise SICKOTOY ile düetim olan ‘’You Don’t Love Me’’ şarkısını çıkardık. Bu şarkı tüm dünyada ve kulüplerde, radyoda, internette vb. çok başarılı oldu. Birkaç ay sonra da ilk single’ım olan ‘’Ce-ti Canta Dragostea’’ da çok başarılı oldu, tüm Romen radyo istasyonlarında, televizyonda çalındı ve YouTube’da 13 milyondan fazla görüntülenmesi var. Şimdi yakında çıkacak olan bir sonraki şarkıyı hazırlıyoruz.

– Dua Lipa ve Billie Eilish gibi isimlere benzetiliyorsunuz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu beni onurlandırıyor, büyük sanatçılar ve her ikisine de hayranım. Ama itiraf etmeliyim ki insanların beni Roxen olarak tanımasını, beni müziğim ve kişiliğimden ötürü bilmelerini isterim.

– Eurovision teklifi nasıl geldi? Bize biraz Eurovision maceranızdan bahseder misiniz?

Aniden başladı, ama her zaman odaklanmamı sağlıyor. Bugünlerde tüm konsantrasyonum bu yönde gidiyor, çünkü yüzde yüz bununla ilgileniyorum ve ülkemi en üst düzeyde temsil etmek için elimden geleni yapıyorum. Geçen yıl bana burada olacağımı düşünüp düşünmediğimi sorsaydınız, cevabım kesinlikle “hayır” olurdu. Ama şimdi, işler değişti, burada olduğum için mutlu ve heyecanlıyım ve bu yolculuktan gerçekten keyif alıyorum.

– Bize biraz “Alcohol you” adlı şarkınızdan bahseder misiniz?

Nadiren kendimle zaman geçirme fırsatım var. Genel olarak, kaçıyoruz, hayatlarımızdaki önemsiz şeylere çok önem veriyoruz, ama sonunda elimizdeki her şey biziz. Kendimi keşfetmeyi ve işe yaramayanları değiştirmeyi seviyorum, böylece kendi benliğimle iyi bir ilişki kurabiliyor, nasıl kabul edileceğini ve onlarla gurur duyacağımı öğrenebiliyorum. Önceden her zaman başkalarının benim hakkımda ne düşündüğüne, bana yapmam ya da yapmamamı söylediklerine çok önem verirdim ve kendi fikirlerimi unuturdum. Bu genelde hayal kırıklıkları ve karmaşık ilişkiler ortaya çıktığında olurdu. Bunların hepsini ortadan kaldırmaya ve bir insan olarak bulunduğum her şeye bütün benliğimle, sunmam gereken her şeyle topluma uyum sağlamaya başladım. Belki farklıyım, belki başkalarının uygun gördüğü şeylere veya isteklerine göre bir şey yapmıyorum. Herkesin beni anlamasını istemiyorum, sadece benimle bir şekilde rezonansa giren ve evrenimin bir parçası hissettiğim insanlar anlasın istiyorum. ‘’Alcohol You’’ ise bu mesajı veriyor, bu yüzden beni temsil ediyor, çünkü kendimi bu şarkı sözlerinde buluyorum, orada hayat hikayemin bir bölümünü bulabilirsiniz.

roxen romania ile ilgili görsel sonucu

– Favorilerden birisiniz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, gelen tepkiler nasıl?

Çok heyecanlıyım ve sadece bana inanan, beni destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu benim için çok şey ifade ediyor, oldukça fazla ve hoş tepkiler beklemiyordum. Ekibimi, şarkılarımı ve ‘’Alcohol You’’ şarkısını gerçekten seviyorum, çünkü beni temsil ediyor, hayatımın bir bölümünü temsil ediyor. Ama şimdi, dünyanın her yerinden tüm yorumları, mesajları ve tepkileri gördüğümde… Bu benim için inanılmaz. Bütün kalbimle TEŞEKKÜR EDERİM!

– Genel olarak hangi şarkıcıları takip ediyorsunuz, örnek aldığınız isimler var mı?

Jorja Smith, Sabrina Claudio, Sam Smith ve diğerleri. Çünkü hepsi gerçekten yetenekli, çalışkan ve ilham veren sanatçılar.

– Eurovision’a nasıl hazırlanıyorsunuz?

Canto dersleri, stüdyo oturumları, koçluk, diksiyon, provalar, kostümler vb. İle çok sıkı bir programım var. Gündemim çok dolu, ama bu yarışma ile ilgili her şey için hazırım, çünkü Rotterdam’da her şeyin en iyisini hazırlamak istiyorum.

– Türkiye ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sevdiğiniz bir Türk Eurovision şarkımız var mı?  

Türkiye gerçekten çok güzel bir ülke. Ayrıca Türk halkı çok iyi ve dost canlısı. Benim favori Türk Eurovision şarkım ise Sertab Erener’den ‘’Everyway That I Can’’.

– Son olarak bir mesajınız var mı?  

Müziğin keyfini çıkarmaya devam edin ve hayallerinizi takip edin! Hepinizi seviyorum!

Bir sonraki röportajlar için takipte kalın!

 

 

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir