Mila Moskov sorularımızı cevapladı

Bu yıl Çocuk Eurovision’da “Fire” adlı şarkısıyla Kuzey Makedonya’yı temsil edecek olan Mila Moskov ile bir röportaj gerçekleştirdik. Favori isimler arasında yer alan Mila sorularımızı cevapladı.

– Yeteneğiniz nasıl keşfedildi?

Küçüklüğümden beri müzikle birlikte büyüyorum. Ayrıca kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. Annem ve babam müziği çok sevdiğimi biliyorlardı fakat bunu mesleğim haline getirmek istediğimi bilmiyorlardı. 9-10 yaşlarımda ses yarışmalarına katıldım ve 12 yaşımda profesyonel müzik hayatına dahil oldum. Öyle hissediyorum ki yeteneğim ben büyüdükçe gelişiyor.

– Çocuk Eurovision’a katılmaya nasıl karar verdiniz?

Şöyle söylemeliyim ki başta Çocuk Eurovision’a katılmak konusunda çok emin değildim ama bir ara duyduğum şu söz aklıma geldi ‘’Hayatını bir anda yerle bir etmeye her zaman bir karar uzaklığındasın.’’ ve bu söz yarışmaya katılmamda etkili oldu.

– Bize biraz “Fire” adlı şarkınızdan bahseder misiniz?

Tabii ki, benim şarkım birinin doğduğundan beri tutku ve hırslarını güçlendirmesinden bahsediyor. Bir şeyin yoktan nasıl var olabileceği anlatılıyor ve temelde bunların hepsinin mecazi olarak birinin ruhunun içinde yanan bir alev (ateş) olarak gösteriliyor.

– Favori ülkelerden birisiniz, şarkınıza gelen tepkiler nasıl?

Dürüst olmak gerekirse işin sonunda bu kadar yoğun ilgi ve güzel tepkiler göreceğimi düşünmüyordum. Bunlar, bu yolda ilerlerken kendimi çok iyi hissettirdi. Sanırım insanlar şarkımdan gerçekten hoşlandı ve beklentilerini karşıladım.

– Geçtiğimiz yıl Kuzey Makedonya’yı temsil eden Marija Spasövska’nın performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Marija harikaydı, şarkısı ve performansı şaşırtıcı ve mükemmeldi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, yakın çekim

– Çocuk Eurovision’a nasıl hazırlanıyorsunuz?

Buna ben ve ekibim birçok provayla yoğun bir şekilde hazırlandık. Uykusuz geceler geçirdik, endişeliydik ve çok fazla çalıştık. Elimizden gelen emeği ortaya koyarak bu çalışmaya odaklandık ve bundan gurur duyduğumu söyleyebilirim. Ama ne yazık ki 3 gün önce provalarda küçük bir kaza geçirdim ve şu sıralar iyileşmeye çalışıyorum. Peformansta bazı değişiklikler olacak ve sahnede seyircinin eğlenmesi için elimden geleni yapacağım.

– Çocuk Eurovision sizin için ne ifade ediyor?

Bence Çocuk Eurovision, kendim ve ülkemdeki birçok yetenekli genç müzisyenler için şeytanın bacağını kırma şansı anlamına geliyor. Dünyaya bunu başarabileceğimizi ve buna değer olduğumuzu göstermek istiyorum, bunu yapabilirim.

– Eurovision’u izliyor musunuz, favori şarkılarınız var mı?

Evet Eurovision’u izledim ve en sevdiğim şarkı, sevgili temsilcimiz Tamara Todevska’nın Proud şarkısıydı. Ayrıca Mahmood’un şarkısı Soldi’yi de çok beğendim.

– Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz, daha önce ziyaret ettiniz mi?

Hayır, ne yazık ki Türkiye’ye gitmedim ama bir gün ziyaret etmeyi çok isterim. Güzel bir ülke olduğunu duydum.

– Bu yıl yarışmada yeniden online oylama yapılacak, Türkiye’den de oy kullanmak mümkün olacak. Buradan Türkiye’ye ve sevenlerine bir mesajınız var mı?

Tek mesajım, istediğiniz kişiye oy verin demek olacak. Çünkü insanları benim için bir şeyler yapmaya zorlamıyorum, bu yüzden özgürsünüz. Eğlenin, sevincinizi paylaşın ve şovun tadını çıkarın.

Eğer Mila’ya oy kullanmak istiyorsanız. 22-24 Kasım arası jesc.tv sitesinden oy kullanabilirsiniz.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir