Roxen’in şarkısının seçim yöntemi belli oldu

0

Devlet kanalı TVR, Roxen’in Eurovision şarkısını bir jüri üyeleri tarafından seçileceğini duyurdu.

Roxen önümüzdeki süreçte birçok şarkı kaydedecek ve şarkıların demosu jüri üyelerine gönderilecek ve kazanan şarkı belirlenecek.

TVR, Eurovision şarkısını seçmek kullandığı yeni seçim yöntemi kararının, yayıncıdaki bütçe kısıtlamalarına ve bir ulusal final düzenleme yeteneğini sınırlayan COVID-19 kurallarına bağlı olduğunu açıklıyor.

Roxen konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Tamamen alışılmadık bir yıl geçirdim, birçok zorluk ve neredeyse iki yıl süren bir rekabet.  Ama sonuçta en önemli şey sağlıklı olmak ve birbirimizi iyi görmek. Ayrıca bu yıl Eurovision’da Romanya’yı hangi şarkıyla temsil edeceğimi merak ediyorum.  Her ne ise, umarım beğenirsiniz. Rotterdam’a geri dönüş yolculuğuna başlamak ve en iyi enerjiyle birlikte yeniden şarj olmak için sabırsızlanıyorum.

Delegasyon başkanı’nın açıklaması

Eurovision Şarkı Yarışması, müzik endüstrisinin acı çektiği ve sahnede canlı müziğin sessiz kaldığı bir yıldan sonra muhtemelen gezegendeki ilk müzik etkinliği olacak. 41 ülkeden müzisyenler Rotterdam’da her zamankinden daha fazla birleşecek ve mucizevi ve iyileştirici bir müziğin sahip olabileceği gücü göstermeye her zamankinden daha hevesli olacaklar.”

Geçtiğimiz yıl Roxen’ın şarkısı ulusal final düzenlenmiş ve “Alcohol You” adlı şarkısı Eurovision şarkısı seçilmişti.

Photo by: Ştefan Dacian Foldi

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir