Roxen’in Eurovision şarkısı yayınlandı

0

Romanya temsilcisi Roxen’in merakla beklenen şarkısı yayınlandı. Genç şarkıcı Eurovision sahnesinde “Amnesia” adlı şarkısını söyleyecek. 

Şarkının klibi bu akşam saat 22.00’de (TSİ) yayınlanacak. Amensia’nın prodüktörlüğünü Victor Bourosu üstlenirken şarkının sözleri, bestesi Adelina Stinga ve Victor Bourosu’ya ait.

Roxen geçtiğimiz haftalarda Eurovision ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı.

“Tamamen alışılmadık bir yıl geçirdim, birçok zorluk ve neredeyse iki yıl süren bir rekabet. Ama sonuçta en önemli şey sağlıklı olmak ve birbirimizi iyi görmek. Ayrıca bu yıl Eurovision’da Romanya’yı hangi şarkıyla temsil edeceğimi merak ediyorum. Her ne ise, umarım beğenirsiniz. Rotterdam’a geri dönüş yolculuğuna başlamak ve en iyi enerjiyle birlikte yeniden şarj olmak için sabırsızlanıyorum.“

Roxen’in Eurovision şarkısının belirlendiği iç seçimde altı şarkı yer aldı. Şarkı 10 kişiden oluşan jüri üyesi tarafından belirlendi.

ROXEN Kimdir?

21 yaşında olan Roxen, Romanya’nın Cluj-Napoca şehrinde dünyaya geldi. Ailesi müziğe olan ilgisini 7 yaşında keşfetti. Global Records ile anlaşan genç şarkıcı 2019 Ağustos ayında çıkardığı “You Don’t Love Me” adlı single çalışması Romanya müzik listelerinde 3. sırada yer aldı. Şarkı Fransa, İspanya, Amerika ve Rusya gibi ülkelerde listelere girdi. Kasım ayında çıkardığı “Ce-ti Canta Dragostea” adlı şarkısı radyo listelerinde 26. sıraya kadar yükseldi. Son olarak Aralık ayında “I Don’t Care” adlı single çalışmasını yayınladı.

Roxen ile geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.

Photo by: Ştefan Dacian Foldi

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir