July 24, 2024
3. Prova Günü Eurovision 2021 Polonya

İlk prova incelemesi: RAFAL’dan seksenler edasında bir neon gösterisi

İlk prova incelemesi: RAFAL’dan seksenler edasında bir neon gösterisi

Sıradaki performansımız Polonya’yı temsil eden RAFAL’dan gerçekleştirildi.

Başlangıçta LED ekranda pembe-mor ışıklar mevcut. RAFAL’a ellerinde ışıklar tutan beyaz takım giymiş dört erkek dansçı eşlik ediyor, ellerindeki ışıkları dansla uyumlu şekilde hareket ettiriyorlar. Daha sonra RAFAL’ın kamerayı tutarak etrafında çevirdiğini görüyoruz. Yerde sisler var, LED ekranda klipten görseller görünüyor. Nakaratta alevler eşliğinde sahnenin ortasında dans ediyorlar. Sahne inanılmaz renkli; LED ekranda, zeminde ve tavanda birçok neon renk mevcut, bu görsel şarkının klibini hatırlatıyor.

Klibindeki kıyafetin aynısını giyen RAFAL ikinci kısımda güneş gözlüğünü çıkarıyor.Sahne köprüsünü kullanarak küçük sahneye geliyorlar. Bu sırada her yerde alevler görüyoruz.

Şarkının sonunda tekrar büyük sahneye yöneliyorlar. RAFAL güneş gözlüğünü tekrar takıyor ve hep birlikte uyumlu dans figürleri sergiliyorlar. Bitişte LED ekranda kocaman bir RAFAL yazısı beliriyor.

Eleştireceğimiz şeyler elbette mevcut. Öncelikle Polonya’nın sahnesi için gerçekten uğraştığı belli, sahne asla boş değil ve kamera açıları göz önünde bulundurulmuş. Ancak biz performansı biraz karışık bulduk. Işıklar, hareketler, efektler biraz göz yorucu olmuş.

Photo by: EBU