Moldova: Natalia’nın “Sugar” adlı şarkısı yayınlandı

0
Moldova

2020 ve 2021 Moldova temsilcisi Natalia Gordienko merakla beklenen “Sugar” adlı şarkısını yayınladı.

32 yaşındaki şarkıcı, Philipp Kirkorov ve Fokas Evangelinos’un yönettiği Dream Team ile birlikte çalıştı. Şarkının kaydı Eylül ayında Atina’da gerçekleşti. Klip çekimleri ise Ukraya’nın başkenti Kiev’de gerçekleşti. Eurovision’daki sahne performansını Fokas Evangelino yönetecek.

NATALIA GORDIENKO KİMDİR?

Gordienko 11 Aralık 1987 tarihinde Chişinau’da doğmuştur. Ukrayna asıllıdır. Natalia okul korosunda şarkı söyledi, müzik okulunda piyano çaldı ve on yıl boyunca okulunun dans topluluğunda dans etti. 15 yaşındayken, şarkı yarışmalarına katılmaya başladı. 2005 yılında Gordienko Millennium müzik grubunun şarkıcısı olmuştur. 2005 yılında yapılan Moldova Ulusal Finaline Millennium grubu ile katılmış, yarışmada 3. olmuştur. Millennium grubu 2005 yılında Romanya’da yapılan Golden Stag Uluslararası yarışmasına davet edildi.

2009 yılında, DJ Star olarak adlandırdığı bir proje başlattı. Ödülünü kazandı, fakat DJ tecrübesi olmadığından eğitimler almıştır. 2010 yılında ilk albümü Time’ı ve 2011’de Cununa de flori albümünü çıkardı. 2015 yılında Gordienco, Fly Records’tan Tudor ve Dan’ın Fly Project isimli şirketleriyle anlaşma imzalayarak yeni single’ı “Summertime” ‘i yayınladı.

2006 yılında Atina şehrinde düzenlenen 51. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Moldova’yı Arsenium ve Connect-R ile birlikte “Loca” adlı şarkıyla temsil etmiş, yarışmada 20. olmuştur.

Photo by: TRM

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir