Makedonya’yı Tamara Todevska temsil edecek

0

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Makedonya’yı Tamara Todevska temsil edecek.

Tel Aviv’de Makedonya’yı 33 yaşındaki Tamara Todevska temsil edecek. Şarkı için bir çok besteci ile görüşmeler devam ediyor. Şarkı seçimi Tamara ve Devlet kanalı MRT tarafından yapılacak. Şarkının şubat ayının sonunda yayınlanması bekleniyor.

Tamara Todevska kimdir?

Tamara Todevska, Üsküp’te bir Makedon baba ve Bosnalı Sırp anneden dünyaya geldi. Ablası, şarkıcı Tijana Dapčević’tir. Çok erken yaşlardan beri müzikle ilgileniyor ve annesi opera şarkıcısı, babası ise bir müzik okulunda öğretmendi.

2004 yılında İstanbul’da düzenlenen bir yarışmada vokalist olarak yer almış ve 2005 yılında “Sino” isimli ilk albümünü yayınlamıştır. 2008 yılında Vrčak ve Adrian ile “Let Me Love You” isimli şarkısıyla Makedonya’yı temsil etti ve finale yükselemedi. 2014 yılında ablasına vokalist olarak eşlik eden Tamara, 2015 yılında “Eden Den” isimli single çalışmasını yayınlamıştır.

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Makedonya’yı Tamara Todevska temsil edecek! 🇲🇰 #Eurovision #Macedonia @TTodevska pic.twitter.com/ffKzwxme1U

— Eurovision 2019 (@Eurovisn_Turkey) 25 Ocak 2019

BREAKING NEWS: Tamara Todevska will represent #Macedonia again at the Eurovision Song Contest 2019 in Tel Aviv this May!
Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Изборот ѕа Пјесма на Евровизија 2019 во Тел Авив! @Eurovision 🇲🇰 pic.twitter.com/UH1v5wbr3A

— Macedonia at Eurovision 🇲🇰 (@esc_macedonia) 25 Ocak 2019

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir