July 20, 2024
Eurovision 2021 Makedonya Temsilci 2021

Kuzey Makedonya’yı yeniden Vasil temsil edecek

Kuzey Makedonya’yı yeniden Vasil temsil edecek

Kuzey Makedonya devlet kanalı MRT, bu yıl yeniden Vasil’i Eurovision’a göndermeye karar verdi. 36 yaşındaki şarkıcı geçtiğimiz yıl “You” adlı şarkısını hazırlamıştı.

MRK, Vasil’in 2021 Eurovision şarkısını belirlemek için şarkı başvurularını başlattı. Besteciler ve müzik yapımcıları şarkılarını 27 Ocak’a kadar gönderebilecek.

Vasil sosya medya hesabından “Devam eden desteğiniz için minnettarım ve bir Makedon ekibinin parçası olarak planladığımız şeyi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Vasil kimdir?

Vasil Garvanliev müzik yolculuğuna 7 yaşında başladı ve Kuzey Makedonya’nın en popüler çocuk festivallerinde sahne aldı. Kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve burada kariyerine Chicago Çocuk Korosu’nda solist olarak devam etti.

Çocuk pop yıldızından dünya çapındaki müzik festivallerinde 50’den fazla operatöre ve resitale ve dünyanın en üretken sanatçılarından bazılarıyla işbirliğine kadar Vasil’in hayattaki sloganı basittir: ”Kelimeler nerede olursa olsun, şarkı söyleyin.”

2018’de Kuzey Makedonya’ya döndüğünden bu yana, Vasil son derece başarılı 3 single yayınladı: Gjerdan (Kolye), Patuvam (Seyahat) ve Mojata Ulica (My Street). Kasım 2019’da yerli Strumica’daki ilk solo konseri satıldı ve dünyanın dört bir yanındaki geniş müzik deneyimini sergiledi.

Photo by: Bojan Stoilkovski