Kuzey Makedonya katılımını gözden geçirecek

0

Geçtiğimiz gün Kuzey Makedonya temsilcisi Vasil’e karşı bir imza kampanyası başlatılmış ve 14 bine yakın imza toplanmıştı.

Şarkıcının “Here I Stand” adlı şarkısının klibinde duvarda Bulgaristan ulusal bayrağını anımsatan beyaz, yeşil ve kırmızı renklerde üç çizgiyi gösteren bir sanat eseri gözükmüş ve bunun üzerine aslında Zaneta Vangeli’ye ait sanat eseri olduğu ortaya çıkmıştı. Bunu üzerine “Here I Stand” adlı şarkısının klibinde yanlışlıkla sergilenen bu sanat eseri kaldırılıp, şarkının klibi Eurovision’a resmi youtube sayfasında yeniden paylaşılmıştı. Yaşanan yanlış anlaşılma için Vasil, özür dilemeyeceğini söyledi.

Kuzey Makedonya devlet kanalı MRT gelen tepkiler üzerine bir komisyon kurulduğunu ve Vasil’in katılımını gözden geçireceğini duyurdu.

“Makedon Radyo Televizyonu (MRT), Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili gelen tepkilrti incelemek ve analiz etmek için bir komisyon kurdu. MRT ayrıca, katılımcı bir ülke olarak kendi yükümlülüklerini de dikkate alacak. MRT, şu anda Avrupa Birliği’nin kamu hizmeti birliğinin ayrılmaz bir parçası olan Avrupa Yayın Ağının aktif bir üyesi konumunda. Delegasyon başkanı Meri Popova, halkın MRT’nin nihai kararı hakkında bilgilendirileceğini söyledi.”

Photo by: Bojan Stoilkovski

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir