Kuzey Makedonya Eurovision’a geri dönecek mi?

0

Kuzey Makedonya’nın devlet kanalı MRT, geçtiğimiz hafta 2024 yılına ait planları içeren “JRP Makedonya Radyo Televizyonu’nun 2024 Çalışmaları Üzerine” başlıklı bir rapor yayınlamıştı. Raporda Kuzey Makedonya’nın 2024 Eurovision’a katılımına işaret eden ifadelere yer verildiği görülmüştü.

Eurovision ve Junior Eurovision’dan altı kez söz edilen raporda, “Makedonya Radyo Televizyonu’nun 2024 programı, Makedonya müzik değerlerinin temsil edileceği Eurovision Şarkı Yarışması 2024’e katılımla da damgasını vuracak” cümlesi dikkat çekmişti.

Bu raporun ardından Kuzey Makedonya’nın Eurovision’a geri döneceği konuşulmuştu ancak Fokus haber sitesi, MRT’nin üst düzey yetkililerine ulaşarak 2024 Eurovision’a katılımın henüz resmi olarak onaylanmadığını ancak raporda yer alan ifadelerin önerilen bir program olduğunu açıkladı.

Ayrıca raporda Eurovision ve Junior Eurovision’a katılım için 1.5 milyon Makedon dinarı (yaklaşık 25 bin euro) tutarında ödenek ayrılmasından da bahsedilmişti. MRT kaynkalarına göre Kuzey Makedonya’nın Eurovision’a katılıp katılmamasına bakılmaksızın, EBU’ya üyelik ücretinin ödenmesi gerektiğini açıklığa kavuşturdu.

Kuzey Makedonya, mali sorunlar nedeniyle geçen yıl yarışmadan çekilmişti. Kuzey Makedonya’nın yarışmaya geri dönüp dönmeyeceği EBU’nun ekim ayında açıklayacağı resmi katılımcı listesiyle belli olacak.

Kaynak: Fokus.mk

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir