Örs Siklósi hayatını kaybetti

0

2018 yılında Lizbon’da Macaristan’ı “Viszlát nyár” adlı şarkısıyla temsil eden AWS grubunun solisti Örs Siklósi, 29 yaşında hayatını kaybetti.

Lösemi ile mücadele eden Örs Siklósi, dün hayatını kaybetti. Örs’e geçtiğimiz Haziran ayında lösemi teşhisi konmuştu ve hastalığı ile mücadele etmek için Temmuz 2020’de geçici olarak gruptan emekli olacağını açıklamıştı. Kasım ayında ise kendisini daha iyi hissetiğini açıklamıştı. Ancak yaklaşık 4 ay sonra kötü haber geldi ve AWS grubu sosyal medya hesaplarında Örs’ün vefat ettiğini duyurdu.

“Haziran ayında Örs’e lösemi teşhisi kondu. Dün 5 Şubat ortağımız, arkadaşımız ve kardeşimiz Örs Siklósi’nin uzun bir mücadelenin ardından 29 yaşında bizi terk ettiğini kırık bir kalple bilgilendiriyoruz.”

Ayrıca grubun üyeleri Örs’ün geleceğe dönük planlarının olduğunu da açıkladı.

“Ocak ayında sizin ve halkın önünde hastalıkla ilgili hikayesini anlatmayı planladı. Bir orkestra kadrosuyla tamamladığı ilk solo albümünü baharda çıkarmaya hazırlanıyordu, AWS’nin en son, beşinci büyük albümü yaz aylarında çıkacak ve konserler sonbaharda yeniden başlayacaktı.”

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir