Macaristan’ı Joci Pápai temsil edecek

0

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Macaristan’ı Joci Papai temsil edecek.

Tel Aviv’de tanıdığımız bir isim! 2017 temsilcisi Joci Pápai bir kez daha Eurovision’da Macaristan’ı “Az én apám” adlı şarkısıyla temsil edecek.

Joci Pápai kimdir?

Pápai, müzikle erkenden tanıştı çünkü abisi dört yaşındayken gitar çalmaya başlamış ve şarkı yazıyordu. 60lı ve 70li yılların Rock, Pop, Soul ve R & B müziğinden etkilenmiştir. Halkla ilk olarak 2005 yılında, TV2 şov Megasztár’ın ikinci sezonunda tanıştı ve burada teselli turlarında elendikten sonra Blikk’le röportaj yaptı. Daha sonra ilk çıkışı için yola koyuldu.

İlk büyük başarısı Ne nézz így rám idi. 2006’da rapçi Majka ile Nélküled ve Nekem ez jár ile birlikte çalıştı ancak en büyük başarısı, 2015 yılında Mikor’la bir örexik testi ile geldi. Karamel ve Zével Szabo ile birlikte Elrejtett világ adlı bir şarkıyı yayınladı. Majka ile yaptığı son çalışması pop-funk şarkısı Senki ile birlikte çıktı.

8 Aralık 2016’da, Pápai’nin kendisinin yazdığı “Origo” ile Eurovision Şarkı Yarışması 2017’de Macaristan için ulusal bir seçim olan A Dal’ın 2017 seçimlerine katılan otuz kişiden biri olacağı açıklandı. Final’e ilerledi, yarışmayı kazandı; Macaristan’ı 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etme hakkını elde etmiş oldu.

64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Macaristan’ı ‘’Az En Apám’’ adlı şarkısıyla Joci Pápai temsil edecek! 🇭🇺 #Eurovision #Hungary pic.twitter.com/iRfgLlSZXq

— Eurovision 2019 (@Eurovisn_Turkey) 23 Şubat 2019

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir