July 20, 2024
1. Prova Günü Eurovision 2022 Live Blog

CANLI BLOG: İlk prova ayrıntıları

CANLI BLOG: İlk prova ayrıntıları

Bugün ilk prova günü ve nihayet ülkelerin bizim için neler hazırladığını göreceğiz!

ARNAVUTLUK

Bu performansın inanılmaz bir draması ve etkisi var. Siyah botları ve pembe saçları ile ışıltılı bir bikini içinde harika görünüyor. Sahne arkasında dört erkek dansçı ve birçok jimnastikçi kadın bulunuyor. Ronela’ya gore sahnede eksikler olsa da pyro kullanılmadı.

LETONYA

Citi Zeni’nin led ekranında arkada meyve görselleri ve yeşil tonlar kullanılmış. Grup üyeleri renkli takım elbiseyle performans sergiledi. Büyük sahnede görselliği çok iyi kullanılmış. Sahneleri oldukça göz alıcı gözüküyor.

LITVANYA

Litvanya sahnesinde bir şelale bulunmakta. Monika’nın sahne performansının sonunda, şelaleden Monika’ya kadar uzanan güzel bir kamera çekimi var. Uzun pullu elbisesi içinde bir balık gibi görünüyor. Pyro kullanılmayan sahnede, dansçı da bulunmuyor. Monika tek başına çok asil bir görüntü ortaya çıkarıyor.

İSVİÇRE

İsviçre tekrar sesiyle etkiliyor. Marius Bear tamamen siyah bir takım giyiyor. Sahnede sadece destekleyici atmosferik ve dramatik ışıklandırma kullanılmış. Bear, spot ışığı altında şarkıyı söyleyerek sesini ön plana çıkarıyor.

SLOVENYA

LPS sahnede altmışların tarzını yansıtan takım elbise giyiyor. Sahnelerinde iki araba büyüklüğünde dev bir disko topu var. Oldukça klasik ve etkileyici görünüyorlar. Çabasız bir şekilde havalı göründükleri söyleniyor. Sahneleri oldukça keyifli.

UKRAYNA

Grup üyelerinin muhteşem kostümleri bize Alman bayrağını hatırlatıyor. Uzun örgülü saçaklar ve Ukrayna ulusal süsleriyle sahnedeler. Evet, o meşhur pembe şapka da yer alıyor.

Grafik fonun da hoş kullanımı, geleneksel Ukrayna motifleriyle karıştırılmış gerçekten güzel siyah beyaz bir video.

BULGARISTAN

Bulgaristan’ın performansında inanılmaz neon ışıklar ve zeminde geometrik şekiller kullanılmış.

HOLLANDA

S10 önü kısa arkası uzun bir ceket tercih etti. Sahne performansı dumanlı ve biraz dramatik aydınlatma ve gerçek bir etki yaratıyor. Hollanda delegasyonu bundan çok memnun görünüyor.

MOLDOVA

Moldova’nın sahne performansı ışıklandırma ve grafikler neon renklerden oluşuyor. Şarkının nakaratında dans kareografisi yer alıyor. Bugün provalarda ilk kez Moldova tarafından köprü kullanıldı. Şelalennin üstünden geçen aşma köprüler bulunuyor.

Kaynak: Eurovision.tv

Photo by: EBU