July 20, 2024
2. Prova Günü Eurovision 2022 Live Blog

CANLI BLOG: İlk prova ayrıntıları

CANLI BLOG: İlk prova ayrıntıları

Bugün birinci yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak olan ülkeler ilk provasını gerçekleştirecek.

PORTEKIZ

MARO, performansına küçük bir sahnede başlıyor. LED’lerde girdap grafikleri bulunuyor. Genel olarak ulusal finale benzer bir performans sergiliyor.

HIRVATISTAN

Mia Dimšić, Croatia, First Rehearsal, PalaOlimpico, 1 May 2022

Mia Dımsic firfirli sıcak pembe bir elbise giymeyi terich etti ve elbisesi flamenko tarzında. Siyah askeri tarzı çizmelerle kombinlemiş. Performansında bolca hareket mevcut. Üç dansçı hareketleriyle lirik bir anlatım sağlıyor. Şimdiye kadar gördüğümüz tüm sahnelerden farklı ve sahneyi çok iyi kullanmış.

DANIMARKA

REDDI’nin sahnesinde grafik zeminde sahneyi büyük göstermelerini sağlayan blok neon renkler tercih edilmiş. Sahneye retro bir tarz getirmişler, oldukça hoş görünüyor.

AVUSTURYA

LUM!X feat. Pia Maria, Austria, First Rehearsal, PalaOlimpico, 1 May 2022

Lumix ve Pia Maria’yı sarmalayan büyük bir ışık halkası bulunuyor. Neon ışıklı bir donanım kullanıldı. İkilinin sahne performansı oldukça enerjik.

IZLANDA

Systur retro bir kıyafet giydi. Performans başlı başına harmoni içinde yer alıyor. Işıltılı grafikler kullanıldı.

YUNANISTAN

Amanda sahnede uzun gümüş beyaz bir elbise ile sahnede yer alıyor. Mavi zeminde devrilmiş şekilde boş sandalyeler bulunuyor. Vokalde çok hoş “yankı” var bu da çok etkileyici..

NORVEC

Subwoolfer’in Eurovision performansı oldukça ulusal final performansına benziyor. Arkada sarı takım elbiseli üç dansçı eşlik ediyor. Astronot kostümlü DJ ise yüksekte yer alıyor. Dans rutinleri ve vokallerin sesi oldukça keyifli.

ERMENISTAN

Rosa Linn’in performansı için tamamen yeni bir sahne tasarımı kuruldu. Duvarları ve mobilyaları yapışkan notlarla kaplanmış beyaz bi yatak odası kuruldu. Bu oda güçlendirilmiş kağıtlardan kuruldu ve ayrıca kurulan set dönüyor.

Photo by: EBU