The Roop Eurovision macerası ile ilgili konuştu

0

2020 ve 2021 Litvanya temsilcisi The Euro Trip adlı podcast programına konuk oldu ve Eurovision 2021’de Litvanyayı temsil etme hakkını kazanmak için ulusal finalde yarışmak zorunda kaldıklarında oldukça negatif duygular içinde olduklarını açıkladı.

The Roop başlangıçta Litvanya’yı Eurovision’da temsil etme hakkını Şubat 2020’de ulusal finali “On Fire” adlı şarkılarıyla kazanarak elde etti.

2020 Eurovision Şarkı Yarışması iptal edildikten sonra The Roop, Litvanya devlet kanalı LVT tarafından 2021’de ülkenin ulusal finaline tekrar yarışmak üzere davet edildi.

The Roop’un baş şarkıcısı Valiukevičius, 2021 için seçim süreci hakkında bir soru sorulduğunda: “Ulusal televizyonun ‘bize üç hafta ver ve ne yapacağımıza karar verelim’ dediğini hatırlıyorum. bu bizim için çok garipti.” dedi ve ekledi “Kızdım, deliye döndüğümü hatırlıyorum. ‘Siktir’ dedim. Sonra bunun herkes için yeni bir durum olduğunu hatırladım ve bununla devam etmeliydik.”

Grubun gitaristi Banišauskas, grup arkadaşının hayal kırıklığını paylaştı: “Seçim süreci hakkında daha iyi bir karar verilebileceğini düşündük.”

Banišauskas, grubun Pabandom iš Naujo!’da olduğu gibi başarılı olamayacağını düşündüğünü kabul ederek şunları söyledi: “Seçimden geçtiğimizde… bu kadar kolay kazanacağımızı düşünmüyorduk, bu yüzden stresli bir dönemdi.”

Eurovision’a geri dönmekten bahseden Banišauskas, “Hala bitmemiş işlerimiz var, sanırım hala kazanmamız gerekiyor. Son iki kez Eurovision’a gittik [doğru şarkıya sahip olup olmadığımızla ilgiliydi] yani belki doğru zamansa…”

Kaynak: eurotrippodcast.com

Photo by: EBU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir