July 20, 2024
Litvanya

Litvanya’nın Eurovision’dan çekilmesi için kampanya başlatıldı

Litvanya’nın Eurovision’dan çekilmesi için kampanya başlatıldı

Litvanyalı politikacı Petras Grazulis, Eurovision’un LGBT propagandası aracı haline geldiğini savunarak, Litvanya’nın Eurovision’dan çekilmesi için bir imza kampanyası başlattı.

Şu ana kadar kampanyayı 2.432 kişi imzaladı. Petras Grazulis, imza kampanyasını Cumhurbaşkanlığına sunacağını açıkladı.

“Bu etkinlik artık uzun zamandır bir şarkı yarışması değil ve bize yüz binlerce avroya mal oluyor. Kalan fonları aile etkinliklerine ayırmayı öneriyorum! Eurovision’dan çekilen ülkeler arasında Türkiye ve Macaristan var, Letonya’da da girişimler mevcut! Herkesi kampanyayı imzalamaya davet ediyorum. İmza kampanyasını Parlamento, hükümet ve Cumhurbaşkanlığına sunacağız.”

“Her yıl Litvanya Eurovision’a yüz binlerce vergi mükellefi parasını harcıyor. Maalesef bu yılki Eurovision, etkinliğin artık şarkılarla hiçbir ilgisi olmadığını kanıtladı. Bu etkinlik, şarkılar veya sanatçıların yetenekleri yerine cinsel sapkınlık gösterilerini ve şov unsurlarını değerlendiren bir LGBT propagandası aracına dönüştü.”

Grazulis, “Türkiye ve Macaristan’ın yaptığı gibi, Eurovision’a katılımı bir an önce sona erdirmeye çağırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

“Eurovision, şeytan ayinleri, eşcinseller, transseksüeller, cinsiyetsiz kişiler ve benzerlerinin geçit törenlerine sahne oluyor bu da ülkelerin seçici komisyonları tarafından açıkça destekleniyor. Etkinlikte Avrupa Birliği bayrağının kullanılması yasaklanırken LGBT gökkuşağı bayraklarının serbestçe izin verilmesi Eurovision hakkında gereken her şeyi anlatıyor. Bu yarışmanın Litvanya’ya zararlı bir ideoloji yaymak için LGBT’yi politik bir araç haline geldiğini kabul etmemiz gerekiyor. Bu nedenle Litvanya’nın liderlerini, Türkiye ve Macaristan’ın yaptığı gibi, Eurovision’a katılımı bir an önce sona erdirmeye çağırıyoruz. Finansmanı, geleneksel değerleri destekleyen ulusal bir aile etkinliğine ayırmayı öneriyoruz.”

Geçtiğimiz ay Letonya’nın da Eurovision’dan çekilmesi için imza kampanyası başlatılmıştı.

Kaynak: Delfi.lt