Eurovision’a kim gitmeli?

BENZER HABERLER

Eurovision’a kim gitmeli?

Eurovision tarihimiz boyunca “Eurovision’a kim gitsin”, “Eurovision’a kim gitmeli?” gibi birçok anketler ve tartışmalar yapıldı. Tartışmalar bazen o kadar büyüdü ki televizyon programlarına kadar sıçradı. Halka mikrofon uzatıldı. Peki aralarından en çok hangi popüler isimlerin gitmesi istendi? Halkımız en çok hangi şarkıcıyı Eurovision sahnesinde görmek istiyor?

10. maNga

Résultat de recherche d'images pour

maNga’nın 2010 yılındaki başarılı performansı ve sonucundan sonra, daha önce Eurovision’a katılan ve Eurovision’a katılması istenen temsilcilerimizin başında geliyor. maNga’nın yeniden katılmak istediğini hepimiz biliyoruz. Bir gün tekrar Eurovision’a dönersek maNga bize ikincilikten sonra birincilik getirir mi?

9. Emre Aydın

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sakal, şapka ve yakın çekim

Rock müziğin sevilen ve başarılı isimlerinden Emre Aydın’ı neredeyse yapılan bütün Eurovision anketlerinde görüyorduk. Acaba Emre Aydın Eurovision’u istiyor mu? 2009 yılında basında yer alan haberlere göre TRT, Emre Aydın’a teklif götürmüş. Daha sonra Emre Aydın’ın menajeri çıkan haberleri yalanlamış, TRT ise “Hiçbir teklif söz konusu değil. Henüz kimin gideceğine karar da vermedik. Yönetim Kurulu’ndan şimdilik sadece Eurovision’da yöntem konusunda kararımız ve bütçemiz çıktı. Bunun dışında hiçbir isim gündemimize girmiş değil.” açıklamasını yapmıştır.

2011 yılında ise bir radyo programına konuk olan Emre Aydın iki defa Eurovision teklifini aldığını ancak reddetiğini açıkladı. Eurovision’a katılarak kendisini bir şablona yerleştirmek istemediğini söyledi ve bu yarışmaya kesinlikle katılmayacağını söyledi.

8. Mabel Matiz

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sakal ve takım elbise

Farklı stil ve başarılı klipleriyle göz dolduran pop müziğin sevilen isimlerinden Mabel Matiz’in adı Eurovision’da sürekli geçiyor. 2017 yılında verdiği bir röportajda “Eurovision’a katılmalıyız ama ben pek ilgilenmiyorum. Ukalalık olmasın ama benim de adım çeşitli anketlerde geçti ama ben orayı çoktan geçtim. Eurovision’un bana katacağı bir şey yok. Sıralamalar benim için önemli değil. Önemli olan, müziğin mahalledeki vatandaşın diline dolanıyor mu, onların yaşantısına ayna tutabiliyor mu, onlarda çeşitli sorular bırakabiliyor mu? İnsanların içine müziğimizle sızmak lazım.” açıklamasını yapmıştır.

7. Aynur Aydın

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

Yaptığı başarılı şarkıları ve soundları ile adını sıkça duyduğumuz Aynur Aydın Eurovision için favori adaylar arasında yer alıyor. Verdiği bir röportajda “Eurovision’da birinci olacak şarkı kasamda saklı.” açıklamasını yapmıştı. Eurovision için kuvvetli isimlerden biri olarak görülmesinin sebebi ise, güzel şarkıcının oldukça başarılı yabancı şarkıları olması.

6. Aleyna Tilki

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Yeni neslin çok tartışılan pop şarkıcılarından olan Aleyna Tilki, şarkılarıyla oldukça seviliyor. Aleyna’yı Eurovision’da görmek isteyen büyük bir kitle olsada 2017 yılında Eurovision ile ilgili “Ülkemi temsil etmek çok isterim ama Eurovision’da değil.” diyerek Eurovision’u istemediğini açıkça ortaya koymuştur.

5. Hande Yener

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Pop müziğin sevilen isimlerinden Hande Yener’in ismi de yıllardır adı Eurovision ile anılıyor. Yapılan tüm Eurovision anketlerinde yer almış ve Eurovision’a katılmak istediğini açıklamıştır. 2012 yılında ‘’Zaten benim Eurovision heyecanım da çoktan öldü.’’ açıklamasından sonra 2017 yılında katıldığı bir radyo programında “Ben zamanında çok istedim, hatta teklif bile götürdüm gitmek için. Projem bile hazırdı ve çok sıkı bir çalışmayla inanılmaz bir show sunacaktım ama olmadı. Eurovision’a gitmem için saçımı kestirip erkek mi olmam lazım?” demişti.

4. Şebnem Ferah

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Rock müziğin en başarılı isimlerinden Şebnem Ferah, Eurovision’da yer alması istenen kadın solistlerinden biri. Gerek anketler, gerek ünlü isimler Şebnem Ferah’ı Eurovision’da görmek istiyor. Yapılan tüm anketlerde ilk 3’te yer alsa da Şebnem Ferah  Eurovision’u istemiyor.

TRT Şebnem Ferah’a 2009 ve 2010 yılında teklif götürmüş, ancak şarkıcı bu teklifleri reddetmiştir. Verdiği bir röportajda ise “Kabul Etmedim. Ama yanlış anlaşılmasını istemem. Şöyle anlatayım, işin içinde bir yarışma var ve bu bana ters geliyor. Müzikal bir yarışma da değil. Şov programı gibi bir şey. Ben çok planlar, projeler yapan biri değilim ama şu kesin ki planlarım arasında Eurovision yok. Aslında bir taraftan insanda sorumluluk duygusu da oluyor, Acaba bunu yapmalı mıyım? diye. Öte yandan sevdiğin bir şey olmalı diye düşünüyorsun. Ve Eurovision benim bir türlü sevemediğim bir fikir. Müzikle bağdaştıramadığım bir şey. Nedeni bu.” demiştir.

3. Tarkan

Résultat de recherche d'images pour

Megastar Tarkan’ın adı, çok uzun yıllardır Eurovision’da geçiyor. Halkımıza göre Eurovision’a ikinci kez birincilik getirecek tek isim Tarkan. Nedeni ise hem yurt dışındaki popülerliği hem de kıvrak dansları. Dönemin TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Tarkan’ı Eurovision’da görmek istediğini, hatta teklif gönderdiğini ancak Tarkan’ın bu teklifi kabul etmediğini söyledi. “Eurovision için her dönem Tarkan’a teklif götürüyoruz. Bu sefer de götürdük. Ama kendisi ‘Birinciliği garanti olarak veriyorsan gelirim, ikinci olacaksam kariyerim zedelenir.’ cevabını vermişti.’’

2. Atiye

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

İlk çıktığı günden beri dansları ve şarkılarıyla büyük beğeni toplayan Atiye’nin neredeyse her sene Eurovision’la adı geçiyor. 2011 yılından beri düzenlenen anketlerde birinci sırada yer alıyor. Sokak röportajlarında ise ilk önce Atiye’nin ismi söyleniyor. Atiye’ye bu soru sorulduğunda ise her defasında teklif gelirse katılacağını söylüyor. 2012 yılında çıkardığı “Bring Me Back” adlı şarkısını Eurovision için yazdığı iddia ediliyordu. 2016 yılında Sinan Akçıl, Atiye ile Eurovision’a katılacağını söylemiş, ancak TRT yarışmaya katılmamıştır.

1. Edis

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Yeni nesil pop şarkıcılarının en başarılı isimlerinden Edis, ilk çıktığı günden beri yoğun ilgi görüyor ve adı Eurovision ile epeyce anılıyor. Gerek şarkıları, gerek dansları ve gerekse iddialı sahne şovları ile Eurovision için öne çıkan adayların başında yer alıyor. 2017 yılında Eurovision’a katılacağımız söylentileri yer aldığı zamanlar anketlerde zirvede yer alan tek isim olan Edis, Geçtimiz aylarda Twitter’dan “Dudak” adlı şarkısını Eurovision için yazdığını açıklamıştı.

Eğer önümüzdeki yıllarda Eurovision’a tekrar dönersek 10 adaydan hangi ismi görmek isterdiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Facebook


Twitter


Instagram

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,032TakipçiTakip Et
2,310AboneAbone Ol

TWİTTER

[fts_twitter twitter_name=eurovisn_turkey tweets_count=4 cover_photo=no stats_bar=yes show_retweets=no show_replies=no]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER