Kıbrıs Rum Kesimi’ni Elena Tsagrinou temsil edecek!

0

Kıbrıs Rum Kesimi’nin devlet kanalı CyBC, bu sabah Kıbrıs’ı 2021 Eurovision’da temsil edecek olan temsilcisini açıkladı. Kıbrıs Rum Kesimi’ni “El Diablo” adlı şarkısıyla 1994 doğumlu Elena Tsağrinou temsil edecek.

Elena’nın şarkısı Jimmy Thornfeld, Laurell Barker, Oxa ve Thomas Stengaard tarafından yazılıp bestelendi bu isimler aynı zamanda “She Got Me”, “Only Teardrops” ve “You Let Me Walk” Alone gibi şarkıların yazarı ya da bestecisiydi. Şarkının konusu ise El Diablo kadar kötü birine aşık olmak.

Genç şarkıcı Eurovision sahnesi için daha önce 2014,2016 ve 2018 yıllarında Avusturya’nın sahnesini hazırlayan Marvin Dietmann ile çalışacak.

Elena Tsagrinou kimdir?

Elena Tsagrinou, Yunan pop sahnesinin en yetenekli ve en çekici şarkıcılarından biridir. 1994’te Atina’da doğdu ve 14 yaşına geldiğinde, Yunanistan’da “Got Talent” yarışmasında yarı finale kadar yükseldi. 2013’te OtherView grubuna katıldı, ancak grupla geçirdiği beş başarılı yılın ardından Elena, solo kariyerine başladı ve “Pame Ap’ Tın Arxi”, “Let’s go from the start” gibi birçok single çalışmasına imza attı.

Şarkılarının milyon dinleyicileri bulmasıyla birlikte bir anda popülaritesi yükseldi ve on binlerce takipçi topladı. Müzik dışında kariyerinde sunuculukta yapan Elena, Just The 2 Of Us ve 2016 ve 2017 yıllarında Acun Ilıcalı’nın Yunanistan’da başlattığı O Ses Yunanistan’da sunuculuk yaptı.

Photo by: Panos Giannakopoulos

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *