July 24, 2024
Karadağ

Vladana 2022 Eurovision’un organizasyonunu eleştirdi

Vladana 2022 Eurovision’un organizasyonunu eleştirdi

Karadağ temsilcisi Vladana, Eurovision organizasyonunun doğasında var olan profesyonellik eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Vladana verdiği bir röportajda ilk olarak Eurovision’un resmi YouTube kanalında yayınlanan prova videosunda performansına dahil ettiği ışıklı dairesel öğeyi ortaya çıkarıldığı için beğenmediğini ve sürpriz olması gerektiğini söyledi.

 “Dürüst olmak gerekirse, bu yıl Eurovision ile ilgili bazı şeyler beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Herkes bana Eurovision’un yapım açısından mükemmel olduğunu söyledi ama öyle değil.” 

Bu tür sorunların Avrupa Yayın Birliği veya RAI’ye ait olup olmadığı soruldu.

“Bilmiyorum çünkü burası İtalya ve İtalyanlar çok doğaçlama yapıyor, her şeyi son dakikaya bırakıyor… Ve bakın ne oldu! Torino’ya varmadan iki gün önce kinetik güneşin arızalandığını bildiren bir mail aldık. Artık çalışmıyor, bu olanların profesyonelce olduğunu düşünmüyorum”.

Şarkıcı, Karadağ delegasyonunun Avrupa Yayın Birliğine performansı için aklında olan performans tasarımını gönderdiğini ancak herhangi bir geri dönüş almadığını söyledi.

Torino’ya geldiklerinde istediklerinin sadece %5’ini bulduklarını söyledi. Son olarak, şarkıcı ayrıca delegasyonlar arasındaki Eurovision birlik ruhunun eksikliğine de değindi, çünkü birçoğu Torino yakınlarındaki küçük kasabalarda yaşıyor, bu da sadece provalar sırasında bir araya geldikleri anlamına geliyor.

Kaynak: Eurovision-spain.com

Photo by: EBU