July 20, 2024
Sona Azizova sorularımızı cevapladı

19 Aralık’ta 19 ülke’nin katılımıyla Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek olan Junior Eurovision’da bu yıl Azerbaycan’ı Sona Azizova “One Of Those Days” adlı şarkısıyla temsil edecek. Favoriler arasında gösterilen Sona’ya merak edilen soruları sorduk.

-Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

12 yaşındayım. Bakü’de doğdum. Boş zamanlarımda müzik dinliyorum, jimnastik yapıyorum.

-Junior Eurovision için size teklif nasıl geldi?

Okula daha erken yaşlarımda başladım. Büyük sahnelere 10 yaşında çıktım. ‘Zima’ festivaline katıldım. Daha sonra O Ses Çocuklar Azerbaycan’a katıldım ve yarışmayı ikinci olarak bitirdim. Daha sonra Junior Eurovision’a katılmak için teklif aldım. Büyük memnuniyetle kabul ettim.

-Bize biraz ‘One Of Those Days’ adlı şarkınızdan bahseder misiniz?

‘One Of Those Days’ şarkısı dünyaya ve insanlara sevgiyi, dostluğu ve merhameti anlatıyor. Aynı zamanda kendi hayatını diger insanlar için riske atan insanlara adanmıştır.

-Şarkı seçimi nasıl gerçekleşti, Bize biraz bu süreçten bahsedebilir misiniz?

Şarkı seçimi böyle oldu; 10 Eylül’e kadar besteciler kendi yazdıkları şarkıları gösterilen adrese gönderdi. Çok beğenilen dört şarkı benim seslendirmemle stüdyoda yazıldı ve jüri üyelerine gönderildi. En çok puan toplayan şarkı ‘One Of Those Days’ oldu.

-Junior Eurovision’a nasıl hazırlanıyorsunuz? Bize biraz sahne performansınız hakkında bilgi vermeniz mümkün müdür?

Vokal derslerine gidiyorum, provalar yapıyoruz. Sahne hakkında ne yazık ki, konuşamacagim. Bekleyelim ve görelim ki daha enteresan olsun.

Sona Azizova will represent Azerbaijan in the Junior Eurovision Song Contest 2021

-Daha önce maNga’nın “We Could Be The Same’ şarkısına cover yapmıştınız. maNga’yı nasıl keşfettiniz?

Evet. Çok sevdiğim için rock tarzında araştırmalar yaparken karşılaştım ve şarkıyı çok sevdim, okumak istedim.

Cover çalışmasını buradan izleyebilirsiniz.

-Bu yıl ki Junior Eurovision şarkıları arasında favori şarkılarınız var mı, Var ise hangi ülkelerdir?

Bütün ülkelerin temsilcilerini çok beğendim herkesin performansı ve şarkısı çok güzel. Herkese ve kendime de bol şans diliyorum.

-Bu yıl da Türkiye’den oy kullanmak mümkün olacak. Son olarak takipçilerimize bir mesajınız var mı?

Keşke Türkiye de bu yıl bizimle birlikte olsaydı diye düşünüyorum. Türk ve Azerbaycan halkı adına daha başarılı olmaya çalışacağım. Herkese sevgiler, saygılar, hürmetlerimi iletiyorum.

**Junior Eurovision’da her yıl online oylama gerçekleştiği için Türkiye’den de oy kullanmak mümkün olacak. 17 Aralık’tan itibaren Junior Eurovision’un resmi sitesinden Azerbaycan’a oy kullanabilirsiniz.