Kazakistan 2023 Eurovision’a katılmayı umuyor

BENZER HABERLER

Kazakistan’ın yayıncı kanalı Khabar Agency bugün 2022 Junior Eurovision ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Eurovision’da konuşuldu.

Toplantıya Junior Eurovision temsilcisi David Charlin ve yapımcı Zhan Mukanov katıldı. 2023 Eurovision’a Kazakistan’ın katılmayı umduğunu söyledi.

“Khabar Agency, Avrupa Yayın Birliği’nin resmi olarak akredite edilmiş bir üyesi olduğundan, gelecek yıl yetişkin Eurovision’a girmek için her fırsatı var. Gerçekten umuyorum, umarız her şey yoluna girer. Her şey güzel olacak.”

David Charlin’in Junior Eurovision şarkısını hazırlayan bestecilerden biri Kazakistan’a iki defa ikincilik getiren Khamit Shangaliyev olduğu açıklandı.

“Şimdi aktif bir hazırlık var. Bu ayın sonunda şarkıyı yayınlamamız gerekiyor. İki besteci şarkıyı yazıyor. Ana bestecilerden biri Khamit Shangaliyev’dir. Yerzhan Maxim ve Karakat Bashanova’nın şarkılarının yazarıdır. İkisi de ikinci sırada yer aldı. Ona dedim ki: “İki kere şarkı yazdın ve iki kere biz ikinci olduk. Bence üçüncü kez birinciliğe gitme zamanı!”

Kazakistan 2016 yılından beri tam Avrupa Yayın Birliği üyesi olmadığı için Eurovision’a katılamıyor.

Kaynak: ortcom.kz & 24.kz

BİZİ TAKİP ET

700BeğeniBeğen
2,800TakipçiTakip Et
15,165TakipçiTakip Et
2,480AboneAbone Ol

TWİTTER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER