JESC 2020: 29 Kasım’da Polonya’da gerçekleşecek!

0

2020 Junior Eurovision Polonya’da gerçekleşecek.

Dün akşam “Europe Shine A Light” adlı televizyon programında 2020 Junior Eurovision’un logosu ve teması açıklandı. Programa katılan 2019 birincisi Viki Gabor yarışmanın sunucularından biri olacağını açıkladı. 2020 Junior Eurovision 29 Kasım pazar günü Varşova’da gerçekleşecek.

Kasım ayında Varşova’da yapılması planlanan Junior Eurovision yarışması için hazırlanan sloganlar ve eserler Avrupa Yayın Birliği (EBU) ve Telewizja Polska (TVP) tarafından yayınlandı. 29 Kasım Pazar günü 18.’si yayınlanacak yarışma için Avrupa’nın her yerinden onlarca genç ve yetenekli şarkıcı Polonya’nın başkentine davet edildi. Aynı zamanda bu sene bir rekora daha imza atılmış olacak: TVP üst üste iki Junior Eurovision düzenleyen ilk kamu yayıncısı olacak.

Avrupa Yayın Birliği’nin yeni danışman yöneticisi olan Martin Österdahl, “İlk Junior Eurovision Şarkı Yarışması’nda TVP’deki inanılmaz ekiple çalışmaktan daha heyecanlı ve mutlu olamazdım. Harika bir gösteri yapmak için ellerinde beceri, yaratıcılık ve coşku var. Gençlerin “Dünyayı Harekete Geçirme” sloganı altında ki gücünü tanımak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Tüm yetenekli şarkıcılarımızın bu yıl performanslarını sergilemelerini dört gözle bekliyorum.” dedi.

İşte Slogan: #MoveTheWorld / #RuszŚwiatem

2020 Junior Eurovision sloganı “Move The World” oldu!

Sloganın arkasındaki yaratıcı kavram yani, çocuklar olarak, tüm önemli şeylerin ünlü insanlar, bilim adamları, astronotlar, sporcular ve aktörler, tarafından yapıldığı inancını yanlış buluyoruz. Onlar gibi olmak istiyoruz çünkü bizim gözümüzde dünyayı harekete geçirenler onlar. Ancak durum tam olarak böyle değil: Her gün, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan günlük görevlerini yetenek ve özenle yerine getiriyor. Birlikte, dünyayı gerçekten harekete geçirenler onlar. Bu yılki slogan, bir arada tuttuğumuz bu kolektif gücü onurlandırıyor.

Kaç ülke katılacak?
2019 yılında gerçekleşen yarışmaya 19 ülke katılmıştı. Bu yıl yarışmaya kaç ülkenin katılacağı henüz bilinmiyor. Rusya yaptığı açıklamada temsilcisini ulusal final ile belirleyeceğini duyurmuştu. Türk devletlerinden Kazakistan 2019 yılından beri yarışmada yer alıyor. Azerbaycan ise 2018 yılından beri katılmıyor.

Source: Junioreurovision.tv
Photo by: TVP

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir