Almanya Junior Eurovision’a katılıyor!

0

Almanya Junior Eurovision’a katılıyor!

2003 yılından beri gerçekleşen Junior Eurovision’a bu yıl yeni bir ülke dahil oluyor. 29 Kasım’da Polonya’da gerçekleşecek olan 2020 Junior Eurovision’a Almanya ilk kez yarışmaya katılacağını açıkladı. Yayıncı kanallar KiKA, NDR ve ZDF 9 ve 14 yaş arası gençlere başvuru yapmaları için bir çağrı yaptı. Başvurular 31 Temmuz’da sona erecek.

KıKA kanalının programlar müdürü Astrid Plenk konu ile ilgili bir açıklama yaptı. 

 “Almanya’yı bu büyük Avrupa şarkı yarışmasına dahil etmeyi ve KiKA aracılığıyla sunmayı başardığımız için çok mutluyum. NDR ve ZDF ile tüm ortakların ideal bir katkı sağlayabileceği harika bir yaratıcı işbirliği yolu bulduk. KiKA izleyicimiz ve tüm aile için büyük bir etkinlik ve deneyim olacak. “

Şarkının bestesi bir Türk’e emanet!

SHMF 2019: Kika-Star Levent Geiger kommt nach Stocksee

Almanya’nın Junior Eurovision şarkısını Türk kökenli Levent Geiger besteleyecek. Levent, 20 Haziran 2003 tarihinde Münih’te doğdu 2008-2011 yılları arasında Amerika’da yaşadı. Levent 5 yaşından beri bateri çalıyor. 8 yaşında piyano çalmaya, 9 yaşında saksafon çalmaya başladı. 12 yaşından beri gitar çalmaktadır. Küçük yaşta birçok başarılara imza attı.

2020 Junior Eurovision ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. 2019 Junior Eurovision birincisi Viki Gabor ile gerçekleştirdiğimiz röportaja buradan ulaşabilirsiniz.  

Source: Eurovision.de
Photo by: Thomas Hanses

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir