2020 ve 2021 İzlanda temsilcisi Daði Freyr, “10 Years” adlı şarkısını yayınladı. Şarkı bu akşam klibi ile birlikte ilk kez bir televizyon programında yayınlandı.

Şarkı, 10 yıldır birlikte olduğu eşi Árný ile birlikte yaşadığı aşkı anlatıyor.

“Şarkı, Árný ve benim 10 yıldır birlikte yaşadığımız aşk hakkında. Şarkı kapağında Árný’nin yüzünün kazakta olduğu bir fotoğrafı var çünkü ‘Think About Things’ kapağında aynı şekilde kazakta yüzüm vardı. Bu aslında “Think About Things’in devamı niteliğinde.”

Daði Freyr kimdir?

27 yaşındaki Dadi Freyr Pétursson, Berlin’de yaşayan bir İzlandalı bir müzisyendir.
9 yaşına kadar Danimarka’da büyüyen Dadi, 2012 yılında Güney İzlanda Kültür Okulu’ndan ve 2017 yılında Berlin’de Müzik Yönetimi ve Ses Prodüksiyonu bölümünden mezun oldu.

Çocukluk çağında davul çalmaya başladı, piyano ve bas gitar çalıştı. Müzik kariyerine 2011’de RetRoBot grubunu kurarak başlayan ve şarkıcı Gunnlaug Bjarnason, gitarist Guðmundur Einar Vilbergsson ve Kristján Pálmi Ásmundsson’u da bünyesine dahil etti. 2012 yılında grup, bir müzikal yarışmayı kazandı. RetRoBot gurubuyla ise bir yıl sonra ”Blackout” adlı albümünü yayınladı. Dadi Freyr 2014 yılında Berlin’e taşındı ve burada dBs Music’te yönetim ve ses ile ilgilendi ve bir yıl sonra ”Forever” adlı albümünü yayınladı.

2017 yılında Dadi, müzisyen eşi Árnýja Fjóla Ásmundsdóttirm ve Gagnamagninn grubu ile birlikte yaptığı “Is This Love?” adlı şarkısıyla Söngvakeppnin 2017’de katıldı ve yarışmayı ikinci sırada tamamladı.

Photo by: Birta Rán

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir