July 13, 2024
3. Prova Günü Eurovision 2021 İzlanda

İlk prova incelemesi: İzlanda’dan yılın en samimi performansı geldi!

İlk prova incelemesi: İzlanda’dan yılın en samimi performansı geldi!

Günün sondan bir önceki performansını İzlanda temsilcisi Daði Freyr gerçekleştirdi.

Şarkının başında LED ekranda pembe-mor bir ışık ve önünde karanlık bir şekilde duran grup üyelerini görüyoruz. Daha sonra sahne aydınlanıyor ve üyeler birbirleriyle uyumlu çeşitli hareketler yapıyor. Bu sırada LED ekranda uzay görüntüleriyle üyelerin karakter çizimlerini görüyoruz, uzayda salınıyorlar. Nakarat kısmına gelene kadar üyeler sahnenin önüne doğru yürüyorlar ve nakaratta LED ekranın sarı-mor renkli kutucuklarla hareketlendiğini görüyoruz.

Şarkının ilerleyen kısmında grup üyelerinin yarısı köprüden küçük sahneye doğru ilerlerken ekstra LED ekranda birçok karakter çizimi görüyoruz, şimdiye kadar gördüğümüz en güzel kullanım bu oldu. Bu sırada ana sahnede kalan grup üyeleri ellerindeki aletleri birleştirip bir çember oluşturuyolar ve kamera onların etrafında dönüyor, bu sahne de oldukça eğlenceliydi.

Şarkının yavaş kısmında sahnenin karardığını ve üyeleri üzerlerine gelen sarı bir ışık aydınlattığını görüyoruz. Daha sonra dans performanslarına devam ediyorlar. Şarkının bitişinde ise hep birlikte bir poz veriyorlar.

Biz performansı çok keyifli, samimi ve farklı bulduk. Bu performansla birlikte çok yükseleceklerini düşünüyoruz.

Photo by: EBU