July 13, 2024
Eurovision 2023 İtalya

Marco Mengoni Eurovision ile ilgili konuştu

Marco Mengoni Eurovision ile ilgili konuştu

2023 Eurovision’da İtalya’yı ‘Due Vite’ adlı şarkısıyla temsil edecek olan Marco Mengoni Eurovision ile ilgili konuştu.

Marco 2013 yılından sonra tekrar İtalya’yı temsil etmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi.

“Ülkemi yeniden temsil etmekten gurur duyuyorum ve Liverpool’da olmak için sabırsızlanıyorum. Bu yeni maceraya, Sanremo ile karşılaşmaya karar verdiğim aynı ruhla başlıyorum: Eğlenmek ve anın tadını çıkarmak istiyorum. Ben ve dünyamı o sahneye taşımak istiyorum. Ekibimle birlikte performansı en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz.”

“Eurovision’un atmosferini yeniden yaşamak için sabırsızlanıyorum, bu deneyimle ilgili sahip olduğum en güçlü anım: dünyanın her yerinden sanatçılarla tanışmak, yeni sesler keşfetmek ve bu birliktelik deneyimini ve harika yaratıcı enerjiyi yaşamak, hepsi benim için harika. Müziğimiz, kendini ifade edebilen ve tüm dillerde anlaşılabilen çok güçlü bir iletişim aracıdır”

Marco neden ‘Due Vite’yi Eurovision şarkısı olarak seçtiğini de açıkladı.

‘Due Vite’yi seçtim çünkü kendi hikayemi o sahneye çıkarmak istiyorum ve bu şarkı çok önemsediğim bir yansıma ve bu kadar çok insana ulaşması fikrini seviyorum. Benimkinden çok farklı bir kültürel ve müzikal geçmişe sahip olmasına rağmen bu kadar çok insana ulaştığını düşünmek için sabırsızlanıyorum. Bu samimi bir yolculuk, hayatın bize sunduklarını kabul etmemiz için hepimize bir davet çünkü yaşadığımız her şeyi büyütmemiz gerekiyor ve ikinci kez düşünmeden, pişmanlık duymadan, eğerler ve amalar olmaksızın kabul edilmemiz gerekiyor.”

Kaynak: ansa.it / Fotoğraf: Andrea Bianchera