July 22, 2024
Eurovision 2022 İtalya Temsilci 2022

İtalya’yı Mahmood ve Blanco temsil edecek

İtalya’yı Mahmood ve Blanco temsil edecek

Dün akşam Sanremo Müzik Festivali’nin son gecesi gerçekleşti ve günlerdir favori gösterilen Mahmood ve Blanco “Brividi” adlı şarkısıyla birinci oldu.

Sanremo Müzik Festivali sonrası düzenlenen basın toplantısında Mahmood ve Blanco Eurovision’a katılacaklarını açıkladı.

“Mayıs ayında yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Orada olacağız ve İtalya’yı temsil edeceğiz. Torino’da yapılacağı için daha da güzel olacak.”

Mahmood kimdir?

Alessandro Mahmoud, sanatta Mahmood, 12 Eylül 1992’de Milano’da bir Sardunyalı anneden ve bir Mısırlı babasından doğdu. 26 yaşında, küçük yaşlardan itibaren müzik sevgisi artmaya başladı.

12 yaşındayken piyano çalışmasını derinleştirmek için ilk şarkı ve gitar derslerini aldı. Bu büyük tutkuya ek olarak, çocuk dilsel liseden mezun olarak çalışmalarına devam etti. Tüm genç insanlar gibi, bir barda garson dahil, daha fazla meslek yapmak için çok çalıştı. Ancak kısa süre sonra, rotasını değiştirmeye ve kendini tamamen müziğe adamaya karar verdi. 2012 yılında X Factor’a katılarak tanındı daha sonra 2015 yılında “Dımentica” isimli şarkısını yazarak Area Sanremo’yu kazandı. 2019 yılında ‘Soldi’ adlı şarkısıyla Eurovision’da ikinci oldu. Yarışması sonrası yayınladığı birçok single çalışması hit oldu.

Blanco kimdir?

Gerçek adı Riccardo Fabbriconi olan Blanco 2003 yılında dünyaya geldi. 2020 yılında “Quarantine Paranoid EP” adlı ilk çalışmasını yayınladı ve daha sonra Universal Music ile bir sözleşme imzaladı. İlk olarak “Belladonna” adlı single çalışmasını yayınladı.

2021 yılında rapçı Sfera Ebbasta ile yayınladığı “Mi fai impazzire” adlı şarkısı oldukça başarılı oldu. Şarkı müzik listelerinde yer aldı ve altı defa platin sertifika kazandı. Blanco daha sonra yayınladığı single çalışmalarıyla başarısını devam ettirdi.

Verdiği bir röportajda sahne adının (Blanco) rastgele arkadaşı tarafından seçildiğini ve bunun kendi fikri olmadığını söyledi.

Photo by: Bogdan “Chilldays” Plakov