July 12, 2024
Eurovision 2024 İsviçre Temsilci 2024

İsviçre’yi Nemo temsil edecek

İsviçre’yi Nemo temsil edecek

İsviçre devlet kanalı SRF, 2024 Eurovision temsilcisini ve şarkısını iç seçimle belirledi. SRF’ye 420 şarkı gönderilmiş ve Eurovision için seçilen şarkı uluslararası jüri tarafından belirlendi. 24 yaşındaki Nemo bu yıl İsviçre’yi İngilizce şarkısı olan ‘The Code’ ile temsil edecek.

Nemo şarkısıyla ilgili konuştu:

“‘The Code’, benim başladığım yolculuk hakkında; gerçekleştirdiğim şey, ne erkek ne de kadın olduğumu fark etmek oldu. Kendimi bulmak, benim için uzun ve sıkça zorlu bir süreç oldu. Ancak, non-binary olduğumu fark ederek elde ettiğim özgürlük hissi, hiçbir şeyin daha iyi hissettirmediğini hissettiriyor.”

Nemo kimdir?

Nemo Mettler, 3 Ağustos 1999 doğumlu sahne adıyla Nemo olarak bilinen, İsviçreli bir rapçi, şarkıcı ve müzisyendir. Keman, piyano ve davul çalmaktadırlar. Kendisini cinsiyet dışı olarak tanımlayan 24 yaşındaki sanatçı, İsviçre Almancası ve İngilizce olarak parçalar besteliyor. “Clownfisch” adlı ilk single çalışmasını 2015 yılında yayınladı. Kariyerinde birçok single yayınlayan şarkıcı, İsviçre Müzik Ödülleri’nde defalarca ödül kazandı.