July 20, 2024
İsviçre

Isviçre 2025 Eurovision için görüşmelere başladı

Isviçre 2025 Eurovision için görüşmelere başladı

Bu yıl İsviçre’yi temsil edecek olan Nemo, “The Code” adlı şarkısıyla bu hafta bahislerde birinci sıraya yükseldi. İsviçre delegasyonu, bu destekten memnuniyet duyduklarını belirtti.

İsviçre delegasyon başkanı Yves Schifferle, “Yarışmaya beş hafta var ve o zamana kadar birçok şey değişebilir. Şu anda performansa odaklanıyoruz, prova yapıyoruz ve Malmö’ye kadar yapacak çok işimiz var.” dedi.

2025 Eurovision için görüşmeler başladı.

Yves Schifferle, olası ev sahipliği için ilk görüşmelere başladığını açıkladı.

“Eurovision’u potansiyel olarak düzenleyebilecek şehirlerle iletişime geçeceğiz. Büyük salonlara ve iyi altyapıya sahip şehirler, örneğin Zürih, Bern, Cenevre, Lozan veya Basel gibi şehirler düşünülebilir.”

Yarışmanın maliyeti ne kadar olacak?

Devlet kanalı SRF, şu anda Hollanda, İtalya veya Portekiz gibi diğer ülkelerle maliyetlerin ne kadar olduğu ve bunların tam olarak nasıl oluştuğu konusunda bir genel bakış elde etmek için görüşmeler yapıyor.

“Büyük bir kısmı ve hizmetlerin önemli bir kısmını üstlenebilecek güçlü bir ortak şehir gerekiyor. Ayrıca, Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından finansal bir katkı alınıyor ve bilet ve sponsorluk gelirleri elde ediliyor. Dünyanın en büyük müzik şovunu üretmek, bütçe ve kaynaklar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ancak Avrupa’daki diğer yayıncılar benzer zorluklarla karşılaşmış ve bu büyük etkinliği finanse etmenin yollarını bulmuşlardır.”

İsviçre 1988 yılında yarışmayı kazanarak 1989 yılında Lozan şehrinde ev sahipliği yapmıştı.

Kaynak: 20min.ch