July 24, 2024
İsveç Melodifestivalen Ulusal Finaller

Melodifestivalen: Koronavirüs planı belli oldu

Melodifestivalen: Koronavirüs planı belli oldu

Melodifestivalen’in proje yöneticisi ve şov yapımcısı Anette Brattström, SVT’nin Melodifestivalen’de COVİD-19’a karşı alacağı planlarını açıkladı.

Aftonbladet gazetesine konuşan Anette Brattström, SVT’nin planlarının yeni ayrıntılarını açıkladı. Performanslar ve sınırlayıcı temasla ilgili olarak SVT tarafından bir dizi önlem alındı. Sahneye alınmasına izin verilen kişi sayısı 8’den 6’ya düşürüldü ve sahnedeki tüm kişiler sahnede bir kişinin 1,5 metre yakınına girerse alarm verecek sensörler takacak.

Testle ilgili olarak, SVT şovdaki tüm katılımcılar üzerinde test yapmamayı seçti. Bunun yerine SVT, herkesin İsveç Hükümeti tarafından belirtilen temel kurallara uymasını ve bir vaka olması durumunda temas takibinin gerçekleşmesini istiyor.

Karin Gunnarson, sanatçılar ve yedek senaryolar için hangi kuralların getirildiğini genişletti. Hiçbir sanatçının
COVID-19’u daha önce riske atmayacağı inancı olduğundan, sanatçılara performansı oradan izole etmeleri söylenmedi

Bir sanatçı canlı gösteriden önce pozitif çıkarsa ancak provalara katılırsa, bunun yerine Cuma provası yayınlanacak, Perşembe provası da kaydedilecektir.

Birisi provalardan önce hastaysa ancak Cumartesi günü performans sergileyebilirse, bunun yerine provalara bir stand-in katılacaktır.

Gunarsson “Enfeksiyonun hala yayıldığı ve aşılamanın yeni başladığı İsveç’te hiçbir şey olmadan bütün bir sezonu, altı haftalık Melodifestivalen’i geçirmenin zor olacağını düşünüyorum. Bu yüzden olası bir enfeksiyonun yayılmasını önlemek için bununla çok çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Aftonbladet