Melodifestivalen’de bir kişi sahneye atladı

0

Melodifestivalen’in dördüncü turunda bir kişi sahneye atladı.

Bu akşam Loreen’in “Tattoo” adlı şarkısının performansı sırasında bir kişi elinde pankartla sahneye atlamaya çalıştı ancak son anda engel olundu. Olayla ilgili dört kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların daha önce birçok protesto gerçekleştiren çevreci aktivistlerin olduğu ortaya çıktı.

Photo: Jimmy Wixtrom

Polis tarafından yapılan açıklamada dört kişi gözaltına alındı, şu anda herhangi bir suç şüphesi olup olmadığının bilinmediği açıklandı.

Melodifestivalen sonrası konuşan Loreen o an ne olduğunu anlamadığını ve pek düşünmediğini söyledi.

“Yanımda birinin olduğunu gördüm. Ama o kadar odaklanmıştım ki performansıma devam ettim. Müziğimden hoşlanan ve dans etmek isteyen biri olduğunu düşündüm.”

Sahneye atlayan kişinin 27 yaşındaki aktivist David Alcer olduğu ortaya çıktı.

David Alcer o anları anlattı:

“İklim cehennemine doğru gidiyoruz ve iklim felaketinin en kötüsünü önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Loreen çok cesur ve ilham verici bir insan. Bunu çok iyi karşıladı ve sanırım iletmek istediğimiz çok önemli mesajı anlıyor .Bazı izleyicilerin Loreen’in performansının planlandığı gibi gitmemesine üzülmesini anlayabiliyorum”

“Afişte yazanların çok iyi görülmemesi üzücü çünkü önemli bir mesaj. Ama yine de mesajımız anlaşılmış gibi görünüyor ve bu bizim için en önemli şey.”

Kaynak: aftonbladet.se fotograf: TT

About The Author

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *